Tatár Mihály OGYB Alapszakasz, 1. forduló

Három győzelemmel kezdte meg szereplését a fiú Országos Gyermek Bajnokság alapszakaszában a Kaposvári Röplabda Akadémia korosztályos együttese. Kovács Balázs tanítványai a Győr, a Sümeg és a házigazda Szombathely ellen is 3-0-ra nyertek.

Beszámoló

Résztvevő  keret:

1. Szabó Bence                               szül. idő: 2000 (csapatkapitány)

A mérkőzésekről:

Első mérkőzésünket a Győr csapata ellen játszottuk. Ez volt az új csapatunknak  a legelső mérkőzése a szezonban, Ők soha még így együtt nem játszottak. Ez meg is látszott a csapaton. Igazából azzal telt ez a mérkőzés, hogy megszokjuk a felállást. Ez a győri csapat annyira gyenge volt, hogy tulajdonképpen csupán a szerváinkkal megvertük Őket. Itt elég gyengén játszottunk, bevallom őszintén, hogy ezt a meccset látva nem sokat adtam a másik két meccsen a győzelemre.

Egy mérkőzés pihenőt követően következett a Szombathely elleni találkozó. Róluk annyit kell tudni, hogy Ők már tavaly is együtt játszottak, magyarán szólva egy év előnyük volt/van velünk szemben. Tavaly egyébként akármikor találkoztunk mindig legyőztük őket. A bemelegítésnél hatalmasakat ütöttek, látszott, hogy fizikálisan erősebbek, mint mi. Aztán elkezdődött a mérkőzés és sorozatban szereztük a pontjainkat. A Szombathelyiek szinte el sem jutottak a támadásig, mi pedig hiba nélkül játszottunk. Nagy meglepetés volt ez az előző meccsen mutatott teljesítmény után. Sajnos ez a lendület csak addig tartott, amíg mi vezettünk. A harmadik szett elején kicsit koncentrálásban elfáradtunk így ezt a szettet elveszítettük. Ám a negyedik szettben sikerült újra jól koncentrálnunk, ami a végén azt eredményezte, hogy 3:1 arányban megnyertük a mérkőzést.

A hazaiak elleni meccset követően azonnal következett a Sümeg elleni mérkőzés. Az előző meccs elég sokat kivett a srácokból, az elején elég fáradtan mozogtunk. Ellenfelünk azonban hatalmas lendülettel kezdett sokáig vezettek is. Aztán egy jó nyitássorozattal sikerült megfordítani a szettet.

A második szettet viszonylag simán hoztuk, ám a harmadikban aztán nagyon kijött már a fáradtság. De a végén, ha egy kis szerencsével is de sikerült behúzni a mérkőzést.

Értékelés :

Az első meccset követően meglepően jól játszott a csapat, annak ellenére, hogy szinte csak 2000-esek alkotják a csapatot. Szabó Bence – akit a csapat választott meg kapitányává – a csapat vezére volt végig, mind támadásban és védekezésben is. Kiválót nyújtott, szinte hibátlanul játszott. De a csapat egészére is az volt a jellemző, hogy keveset hibáztunk, főleg az ellenfeleinkhez képest. Ez volt a sikerek legfőbb kulcsa. Az egyértelműen látszott, hogy sokkal labda biztosabbak vagyunk ellenfeleinknél. A leggyengébb játékelemünk a sánc volt, de erre nem nagyon volt szükség. Ez leginkább abból adódott, hogy a Szabó Bencét és a Kovács Dánielt kivéve nincs igazán magas játékosunk. Kiss Máté volt még a csapat másik pillére, Ő is szépen játszott. Agócs Barnabás főleg a jó nyitásaival tűnt ki. És a két feladó is szépen tette a dolgát.

A többiek is szépen játszottak, talán Kovács Dániel volt egy kicsit bizonytalanabb a vártnál. A Sümeg ellen őt Götz Bálint helyettesítette, aki remekül helytállt.

Kicsit meglepett ez az eredmény, mert másfél hónap közös munka után nem gondoltam, hogy ennek a csoportnak az élén végezhetünk. De egy percig sem gondolhatjuk, hogy a következő hazai fordulóban könnyű dolgunk lesz. Nagyon sok munkát kell elvégeznünk.