RÖAK-serdülők: harmadik hely a Farsang Kupán

Négy mérkőzésből hármat nyert, a körbeverés miatt mégis csak a harmadik helyen végzett az 1. MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia serdülő leánycsapata a Tatabányán megrendezett Farsang Kupa felkészülési tornán. Kovács Balázs tanítványai közül Keen Alexandra kapott különdíjat teljesítmény elismeréseként.

Beszámoló

Farsang Kupa felkészülési torna
2015. Február 28. Tatabánya

Résztvevő keret:
1. Bekes Lilla szül. idő: 1998 (csapatkapitány)

1:2 (16:25; 25:23; 12:15)
KRA UMSE: Bekes, Ullrich, Bak, Auman, Mészáros, Keen Libero: Tóth Csere: Ratasics, Mike, Váldi, Szerecz, Garami

4. Mérkőzés
1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia – Tatabánya
2:1 (25:18; 21:25; 16:14)

Nagyon jó felkészülési lehetőség volt ez a Kupa, hiszen a két legnagyobb riválisunk a Szombathely és a Gödöllő is nevezett a tatabányai versenyre. Beillett amolyan előzetes erőfelmérőnek.

Első mérkőzésünket a BBRA ellen játszottuk, akik az első szettben igencsak megleptek bennünket kiváló játékukkal. Aztán sikerült folyamatosan átvennünk a meccs irányítását, a második szettben sikerült kiegyenlítenünk és a harmadik szettben, ha nehezen is, de végül behúztuk a mérkőzést.

Az első meccs után a két riválisunk ellen léptünk pályára, két egymást követő mérkőzésen.
A Vasiak ellen végig jól játszva, két szoros szettben sikerült győzelmet aratnunk. Így utólag azt kell hogy mondjam, hogy ezen a mérkőzésen nyújtotta a csapat a legjobb teljesítményt.

Ezután közvetlenül jött a Gödöllő elleni mérőzés. Az első szettben sajnos nem tudtuk folytatni a Szombathely elleni kiváló játékunkat. A fáradtság jelei mutatkoztak a játékosokon. A szett végén több kezdő játékost is pihentettem. A második szettben aztán már sokkal figyelmesebben tudtunk koncentrálni és a végén egy kis szerencsével meg is nyertük ezt a játékrészt. Sajnos a döntő szettre leginkább fejben elfáradtunk. Így végül szoros vereséget szenvedtük.

Az utolsó meccsünk előtt sajnos nagyon sok szünet volt, illetve elég későn kezdődött. Nagyon nehezen tudtak felpörögni a lányok erre a mérkőzésre. Pedig nem kisebb tétje volt, mint az aranyérem. Hiszen a körbeverések miatt, ha 2:0 arányban legyőztük volna a házigazdát, akkor mi lettünk volna a torna győztesek.
De sajnos ez nem sikerült végül. Ennek leginkább az volt az oka, hogy a viszonylag könnyen megnyert első szett után a második szettet nagyon könnyedén vettük, ellenfelünk vérszemet kapott, mi pedig már nem tudtunk újítani, így a második szettet elbuktuk. A harmadik szettben s végig hátrányban voltunk, de a végén mégis magunk javára tudtuk fordítani a meccset