Óriási fordulatok a junior döntő második napján

A negyed-, majd az elődöntőkkel folytatódott az Országos Junior Bajnokság hatos döntője. A meccsek kiegyensúlyozottságát jól jellemezte, hogy a lányoknál a szombati négy mérkőzésből három is csak az ötödik játszmában dőlt el.

A fiúknál is volt egy ötszettes mérkőzés, mégpedig a Szolnok és a Pénzügyőr között. A fővárosiak már 2:0-ra vezettek, de a Tisza-partiak egyenlíteni tudtak. A végét azonban a Pénzügyőr bírta jobban, igaz mindössze 17:15-re sikerült nyerniük a játszmát.
A Dunaferr ellen már nem sikerült a bravúr: az újvárosiakat csak szorongatni tudták, ám végül 3:0 lett a vége. A másik ágon a házigazda Kecskemét viszont nagyot menetelt: előbb a Dágot, majd a Kaposvárt verték, ráadásul utóbbit nagyon simán három játszmában, így a döntőben a papírformának megfelelően az alapszakasz-győztes Dunaferr a második helyen végző házigazdákkal meccsel majd az aranyéremért, míg a harmadik helyet a Kaposvár és a Pénzügyőr játssza le egymással.

NEGYEDDÖNTŐ:
Kecskeméti RC – Dág KSE 3:0 (18, 18, 17)
Szolnoki FRKSI – Pénzügyőr SE 2:3 (–20, –17, 17, 23, –15)
ELŐDÖNTŐ:
FINO Kaposvár SE – Kecskeméti RC 0:3 (–10, –9, –18)
Dunaferr SE – Pénzügyőr SE 3:0 (14, 20, 21)

A lányoknál bezzeg nagyot fordult a világ. A csoportkört két vereséggel záró Vasas előbb a házigazda kecskemétieket győzte le 3:2-re, majd visszavágott az alapszakasz-győztes Békéscsabának is az előzőnapi vereségért. Itt is döntő szettre került sor, amit végül 17:15-re nyertek meg a piros kékek, azok után, hogy 14:11-nél már három meccslabdájuk is volt, de ezeket a BRSE még hárította.
A másik ágon a Gödöllő az első szettben izzadt meg a Nyíregyháza ellen, ezt csak 30:28-ra tudták nyerni a Pest megyeiek, ezt követően viszont magabiztosan győztek a találkozón. Az MTK elleni elődöntőt viszont haloványan kezdték, bár a meccs elején még vezettek, de aztán a fővárosiak fordítottak, a második játszmát pedig nagyon simán nyerték. Ki gondolta volna akkor, hogy hasonló izgalmak lesznek majd, mint az első elődöntőben? A gödöllőiek ugyanis feltámadtak, a harmadik szettet 25:23-ra, a negyediket pedig nagyon simán nyerték, s vezettek az ötödikben is 8:3-ra a térfélcserénél. Az MTK azonban innen is egyenlített, 15:15 után pedig ők csikarták ki a győzelmet. Így a vasárnapi finálét a Vasas és az MTK játssza, míg a Békéscsabának és a Gödöllőnek marad a bronzmeccs.

Pincelakat RÖPKE SE – Vasas Óbuda 2:3 (–20, –14, 17, 18, –9)
TEVA Gödöllői RC – Nyíregyháza 3:0 (28, 15, 18)