OGYB: két győzelem, egy vereség Dunaújvárosban

Két győzelemmel és egy vereséggel zárta a fiú Országos Gyermek Bajnokság középszaakszának másodfik fordulóját a Kaposvári Röplabda Akadémia együttese. A Dunaújvárosban megrendezett tornán Kovács Balázs tanítványai magabiztosan nyertek a Debrecen és a dunaferr ellen, a Kecskeméttől viszont nagy scatában 3-2-re kikaptak.

Beszámoló

Tatár Mihály OGYB Középszakasz Kiemelt csoport 2. forduló

2013. február 26. Dunaújváros

Résztvevő  keret:

1. Hanga Bence                   szül. idő: 1998
  2. Kulcsár Adrián                 szül. idő: 1998
  3. Kummer Barnabás           szül. idő: 1998 (csapatkapitány)

A mérkőzésekről:

Csak 8 játékossal vágtunk neki az útnak, Lassú Ádám betegség illetve Ratkóczy Dániel a középiskolai felvételi miatt nem tudott elutazni a csapattal. Így liberó nélkül játszottunk, a feladóval átlóban pedig a még mini korosztályú Kiss Máté kapott játéklehetőséget.

Az első Debrecen elleni mérkőzésen tulajdonképpen gond nélkül hoztuk a kötelezőt. Egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelmünk. Simábban vertük Őket, mint a legutóbbi Kecskeméti fordulóban.

A Debrecen elleni meccs után – pihenő nélkül – azonnal következett a Kecskemét elleni meccs.

A Kecskemét ide már az OGYB csapattal érkezett, ez azt jelenti, hogy a két iskolai csapat összevonva illetve a visszajátszó középiskolásokkal kiegészülve. Tehát egész más játékerőt képviselve, mint a RÖAK kupán.

Az első szettben fej-fej mellett haladtunk, nem igazán tudott egyik csapat sem ellépni a másiktól. A szett végén sajnos a KESI-nek volt nagyobb szerencséje, így a minimális különbséggel, de elbuktuk ezt a szettet. Sajnos, mint ahogy ez később kiderült ez meghatározta az egész mérkőzés végkimenetelét.

A második és a harmadik szettet gyönyörű, türelmes és jó játékkal, az ellenfelet hibázásra késztetve és a hibáit maximálisan kihasználva sikerült meggyőzően megnyerni (25:18 és 25:16).

A 4. szett közepére sajnos a csapat elfáradt, miután ez zsinórban már a 7. szett volt a csapatnak. Ez inkább pszichikai fáradtság volt, ami a nyitásfogadások pontosságán és a támadások befejezésén látszott leginkább.  Mivel csak 8-an utaztunk, nem igazán tudtam pihentetni a kulcsjátékosokat, bár már a szett közepén látszott, hogy ezt a szettet fel kell adni.

Az 5. szett elején sajnos még mindig nem sikerült az első 3 szettben mutatott szinten játszanunk illetve koncentrálnunk. Ennek eredményeképpen sajnos 3-4 pontos hátrányba kerültünk mindjárt a szett elején. Térfélcserénél 5:8-as hátrányban voltunk. a szett végén még volt egy fellángolásunk, 1-2 pontra sikerült felzárkóznunk, de végül a szett elején összeszedett hátrányt nem tudtuk ledolgozni így elbuktuk a mérkőzést.

Utólag azt mondom, ha az első szett végén picit nagyobb szerencsénk van, akkor ezt a meccset 3:0 arányban megnyertük volna. De ez sport, itt nincs volna.

A 3. mérkőzésünk a Dunaújváros csapata ellen nagyon későn kezdődött, a srácok az előző két meccs után eléggé fáradtak voltak.

Az első szettben gyakorlatilag csak át nyitottunk és tetszés szerint szereztük a pontokat. Hanga Bence kezdte a nyitást és 15 (!) nyitás után forgott csak el onnan. A szett végül 25:6-os eredménnyel zárult, ami igencsak megalázó egy válogatott játékosokkal felálló csapatnak.

Ezek után a 2. és 3. szett már szinte komolytalanságba fulladt. Ezek a szettek már szorosabban alakultak, de egy pillanatig sem forgott veszélyben sima győzelmünk. A 3 szettben 12:16-ra vezetett a Dunaferr, ahol kicsit összekapta magát a csapat, és egy állásban fordította a maga javára az eredményt. Ekkor történt, hogy Borsi Dániel a pörgetéseivel, ejtéseivel az őrületbe kergette az ellenfelet, sorozatban 8 ilyen támadással!

Értékelés :

Ahhoz képest, hogy a 2 hiányzó kezdőjátékossal utaztunk el, gyönyörűen helyt állt a csapat. A Kecskemétet kis szerencsével, illetve ha van lehetőségünk cserélni, legyőzhettük volna. Elégedett vagyok, mert a csapat fejlődése szemmel látható!

Tulajdonképpen a Debrecen és főleg a Dunaferr elleni mérkőzés szakmailag értékelhetetlen. A Kecskemét elleni meccsen egy idő után, mikor a nyitásfogadásunk már kezdett pontatlanná válni, nagyon egyoldalúvá vált a játékunk, szinte csak a szélen tudtunk támadást vezetni. Amíg a Borsi Dani és a Hanga Bence bírták szellemileg és fizikailag is megoldották ezeket a helyzeteket, de amint elfáradtak, sajnos a Kecskemétiek ki tudták védekezni Őket.

Ezt a csapatot mi le tudjuk és le is fogjuk győzni!