RÖAK Kaposvári Egyetem . Röpisuli SE Ajka 2:3 (-25, 24, 14, -23, -11)
Kaposvár, Kodály iskola. V.: Pőcze, Szél.
Kaposvár: Kocsi, Sólyom, Miovecz, Pós, Shrauff, Szivós. Csere: Nagy E. (liberó), Tóth E. Játékos-edző: Szivós Ildikó.

13. forduló

Szivós Ildikó: Csalódott vagyok az eredménnyel kapcsolatban, hisz egy nagyon fontos mérkőzés volt, hogy a rájátszást a felsőházban folytathassuk.
Tudtuk, hogy nem lesz könnyű, mert az Ajka csapatában több rutinos játékos is szerepel, és a hétvégén nem volt számukra elveszett labda, mert minden bepattant vagy megfogtak.
Mi pedig nekik adtuk az eredményt, nem tudtuk befejezni a támadásokat, kapkodtunk, rengeteget hibáztunk, főleg a játszmák legfontosabb részein. Nem mondom, hogy nem küzdöttünk, mert sokszor visszajöttünk akár 6-7 pontos hátrányból, de mégis az Ajka tudta befejezni a mérkőzést.

14. forduló
Haladás Szombathely – RÖAK Kaposvári Egyetem 2:3 (18, 24, -12, -23, -12)
Szombathely. V.: Barabás, Prukner.
Kaposvár: Kocsi, Sólyom, Száraz, Schrauff, Pós, Tóth E. Csere: Nagy E. (liberó).

Szivós Ildikó: Nem számítottam ennyire szoros mérkőzésre, de nagyon jól játszott a Szombathely.
Sokszor akadoztak a nyitásfogadásaink, és az első két szettben nem tudtunk pontot csinálni, szinte az ellenfél hibáiból éltünk.
Talán a harmadik szettre érkezett meg a csapat Kaposvárról, onnantól tudtunk fordítani és megnyerni a mérkőzést, nagy nehezen.

Az alapszakasz végeredménye: 1. UTE U21 40 pont, 2. Tatabánya 29 pont, 3. Ajka 25 pont, 4. RÖAK Kaposvári Egyetem 23 pont.

A kaposváriak az alsóházi rájátszásban folytatják.