Megverték a Vasast a kaposvári juniorok

A lányok programja a két NB I-es csapat, a Budaörs és a Gödöllő juniorjainak összecsapásával kezdődött, s az első játszmában utóbbiak komoly hátrányból is fordítottak, majd megnyerték a második szettet is. A harmadik játszmában ugyan a budaörsiek szépítettek, de végül így is a két évvel ezelőtt OJB-ezüstérmes gárda nyert. Ebben a csoportban szerepelt a címvédő UTE is, amely mindkét ellenfelével szoros szetteket játszott, de mindkét mérkőzését végül 3:0-ra nyerte, így megszerezte a csoport első helyét, míg a másodikon a GRC, a harmadikon a BDSE-Emericus végzett.

A B-ben a Békéscsaba tarolt, előbb a Vasast, majd a Kaposvárt is három játszmában intézték el, így időrendben elsőként ők harcolták ki az elődöntőbe kerülést, míg a nap zárómeccsén a kaposváriak és az óbudaiak játszották le egymás között a második és a harmadik hely kérdését. A rendkívül hullámzó meccsen az első szettet a Diamant nyerte 25:8-ra, a másodikban meg a Vasas vezetett 24:14-re is, a harmadikban pedig megint a somogyiak győztek 25:26-ra. Csak a negyedik hozott szoros játékot, ezt végül két ponttal nyerte a Kaposvár, így ők lettek a másodikak, s játszanak délben a Budaörssel, míg a Vasasra 10 órakor a Gödöllő vár.

 

Lányok, A-csoport
BDSE-Emericus – Gödöllői RC 1:3 (–22, –22, 20, –19)
UTE U21 – BDSE-Emericus 3:0 (25, 23, 24)
Gödöllői RC – UTE U21 0:3 (–25, –22, –20)

A csoport végeredménye: 1. UTE U21 4 pont (6:0), 2. Gödöllői RC 3 (3:4), 3. BDSE-Emericus 2 (1:6)

B-csoport
LINAMAR-BRSE – Vasas SC 3:0 (17, 18, 26)
1. MCM-Diamant RÖAK – LINAMAR-BRSE 0:3 (–16, –20, –10)
Vasas SC – 1. MCM-Diamant RÖAK 1:3 (–8, 19, –16, –23)

A csoport végeredménye: 1. LINAMAR-BRSE 4 pont (6:0), 2. 1. MCM-Diamant RÖAK 3 (3:4), 3. Vasas SC 2 (1:6)

A szombati tervezett program:
10:00 Gödöllői RC – Vasas SC (keresztjáték)
12:00 1. MCM-Diamant RÖAK – BDSE-Emericus (keresztjáték)
17:00 LINAMAR-BRSE – Gödöllői RC/Vasas SC (elődöntő)
19:00 UTE U21 – 1. MCM-Diamant RÖAK/BDSE-Emericus (elődöntő)

Forrás: hunvolley.hu

 

2021.05.29.