Második hely a bécsi pünkösdi tornáról!

A hagyományokhoz híven több csapattal is képviseltette magát a Kaposvári Röplabda Akadémia a pünkösdi bécsi nemzetközi utánpótlástornán. A lányok a tavalyi első hely után idén egy szépen csillogó ezüstéremmel tértek haza.

BÉCS Beszámoló

Két csapattal vágtunk neki a nemzetközi tornának. Mini kategóriában 2004. augusztus után született lányok vehettek részt, a mi csapatunkban 2005-ös születésű lányok versenyeztek.

Csoportmeccsek:

RÖAK 1 – Volejbal Nivnice 2 (CZE) 2:0
RÖAK 1 – OK Novalja (CRO) 2:0
RÖAK 1 – Tigers Wien 2:0

Szuper, maga biztos, küzdő játékot láttam a lányoktól az összes csoportmérkőzésen. A RÖAK 1-es csapata csoportelsőkánt jutott a legjobb 8 csapat közé.

RÖAK 2 – Volleyball Team Hollabrunn (AUT) 2:1
RÖAK 2 – TJ Sokol Wien (AUT) 0:2
RÖAK 2 – Union West Wien (AUT) 2:1
RÖAK 2 – Volejbal Nivnice 2 (CZE) 1:2

A RÖAK 2 csapata körbeveréssel lett csoport harmadik, így a 9-18 között folytathatta a tornán való szereplést.

Keresztjáték:

RÖAK 1 – SK Hlincovka (CZE) 2:1

Így egyes számú csapatunk nagy csatában a legjobb négy csapat közé verekedte be magát.

RÖAK 2 – Simmering (AUT) 2:1

Így kettes számú csapatunk nagy csatában a 9-12 helyért mérközhet meg.

Döntőbe jutás:

RÖAK 1 – Hollabrunn (AUT) 2:1

Az első szettben motiváltalanul, gyengén játszottunk, majd a második szettben 20:16-os osztrák vezetésnél sikerült fordítanunk és megnyernünk a szettet. A harmadik szettben aztán kijött a lépés a lányoknak és maga biztos győzelemmel jutottunk be a döntőbe.

9-12. helyért:

RÖAK 2 – Dabronc 0:2

Nagyon jól játszottak lányaim ezen a mérkőzésen, le a kalappal, hogy meg tudták szorítani a gyerek korosztályú másik magyar csapatot. 25:23-ra vesztettük el mind két szettet.

11. helyért:

RÖAK 2 – Nivnice 1 (AUT) 0:2

Nagyon sok nyitást rontottunk és ez megpecsételte a mérkőzés kimenetelét, ezzel a vereséggel az előkelő 12. helyet szereztük meg.

Döntő:

RÖAK 1 – Volley16Wien (AUT) 0:2

Mindegyik szettet jól kezdtük 15:15-ig partiban is voltunk a jóval magasabb osztrák csapat ellen. Tartották magukat a lányok, de sajnos az erőfölény a bécsi csapatnak kedvezett, így második helyen végeztek lányaim. A tavalyi első helyhez idén egy második hellyel gazdagítottuk Kaposvár és Magyarország hírnevét.