Leány U21-es bajnokság: nem jutott döntőbe a Kaposvár

A gödöllői tornán elszenvedett vereségek után hazai pályán sem tudott mérkőzést nyerni az 1. MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia együttese a leány U21-es bajnokság elődöntőjében. Szelle Dóra és Duduka Ingrid fiatal tanítványai a TFSE-től 3-0-ra, a Gödöllőtől pedig 3-1-re kaptak ki, és a folytatásban saját korosztályukban, az u19-es bajnokságban szeretnének sikerrel szerepelni.

Résztvevő keret:
Kalmár Viktória 2001.03.17. (csapatkapitány)

1. Mérkőzés
TFSE – 1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia 3:0 (25:21 ; 25:10; 25:12)
KRA UMSE: Kalmár Viktória, Szőllősi Kíra, Hegyi Bianka,Váldi Dominika, Hock Flóra, Ullrich Boglárka Libero: Rucz Réka Csere: Fehér Katalin, Szerecz Dalma,Udvarácz Kyra, Wágner Viktória

2. Mérkőzés
Penta Gödöllői Röplabda Klub – 1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia 3:1 ( 25:17; 25:16; 22:25; 25:13 )

A héten tét nélkül készülhettünk a junior bajnokság ezen fordulójára , hiszen az előző körben eldőlt, hogy a döntőbe jutás elúszott. Ennek tükrében dolgoztunk, specifikus edzéseket és egyéni képzéseket tartva.

TFSE – 1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia 3:0 (25:21; 25:10; 25:12)

Az első mérkőzésünket a TFSE csapata ellen játszottuk. Az elején fej-fej mellett haladtunk , hittük ,hogy van keresnivalónk a rutinosabb és jobb erőkből álló, felnőtt csapatban edződő ellenféllel szemben, majd történt egy sajnálatos baleset, ami miatt állt a játék hosszú perceket, a TFSE egyik játékosa szenvedett súlyos bokasérülést. Érthetetlen módon ez minket zavart össze , míg az ellenfelet „spannolta” a sérült társukért játszva az első szettet leszámítva, gyakorlatilag átgázoltak rajtunk. A játék minden elemében jobbak voltak , esélyünk sem volt a pontszerzésre miután olyan hibák sorát követtük el , ami egy ilyen összecsapáson nem fér bele.

Penta Gödöllői Röplabda Klub – 1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia 3:1 (25:17 ; 25:16 ; 22:25 ; 25:13)

A második mérkőzésünket a Gödöllő csapata ellen vívtuk. Indiszponáltan kezdtük az ütközetet , de amikor odafigyeltünk és helyén voltak a játék elemei szép dolgokat tudtunk produkálni , viszont láthattuk az edzéseken gyakoroltakat. A harmadik szettben hátrányból fordítottunk mert elhittük , hogy képesek lehetünk rá. Ez a hit és lelkesedés kellett volna ahhoz , hogy további szetteket rabolhassunk ellenfelünktől, sajnos ez nem történ meg így elveszítettük ezt a mérkőzést is.

Összesítve a hétvégén történteket, abból az egy szettből kell építkezni, amit megnyertünk. A hibákat természetesen kielemezzük és tanulunk belőle , hogy a saját korosztályuknak megfelelő bajnokság elődöntőjében kivívhassuk a döntőbe jutást. Az igazsághoz az is hozzátartozik , hogy 1-2 lányt kivéve, a korábbi években nem sajátították el a röplabdázáshoz szükséges alapokat, illetve a koordinációs és kondicionális képességekben is akad hiány bőven. Egy ilyen megterhelő időszaknál az edzésmunka nem tud megfelelően adaptálódni, hiszen minden hétvégén 2-3 mérkőzést kell lejátszani az iskola, valamint a mindennapi edzések mellett.
Egy házat is csak a megfelelő alapokra tudunk felépíteni.

Ezúton kívánok az egész csapat nevében jobbulást Csengeri Grétának , a TFSE súlyos bokasérülést szenvedett játékosának.