Leány U19: elszálltak a kaposvári esélyek

Mindkét mérkőzését 3-0-ra elvesztette az 1. MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia leány U19-es együttese az elődöntő második fordulójában. A lányok Kecskeméten léptek pályára, és az MTK-tól, illetve a házigazdáktól is kikaptak. Ezzel elszálltak a döntőbe jutás esélyei.

Beszámoló

A 2017/2018. évi Torma Ágnes U19 Ifjúsági Bajnokság alapszakasz C-3 csoport 2. fordulója

2018. március 16. péntek, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola
Kecskemét , Tóth László sétány 2

Résztvevő keret:
1. Kalmár Viktória 2001.03.17. (csapatkapitány)

1. Mérkőzés
1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia –MTK Budapest SE 0:3 (24:26; 17:25; 24:26)
KRA UMSE: Kalmár Viktória, Szőllősi Kíra , Hegyi Bianka, Hock Flóra, Szerecz Dalma, Ullrich Boglárka Libero: Rucz Réka Csere: Fehér Katalin, Wágner Viktória, Zsom Anna

2. Mérkőzés
HÉP-Röpke SE – 1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia
3:0 (25:12; 25;19; 25:23)

Nagy lendülettel és reményekkel készültünk az ifjúsági elődöntő soron következő fordulójára. Heti 4-szer edzettünk, kondicionális és labdás tréningeket végeztünk, edzőmeccset játszottunk. Csapatom maximális odafigyeléssel és koncentrációval dolgozott, hogy zárásként hazai pályán tudjuk kivívni a döntőbe jutást, de a technika közbeszólt. A mérkőzés előtti napokban , ahogy az lenni szokott az online rendszerben is ellenőriztük játékosaink sportorvosi engedélyét, mert egyszer már belefutottunk , hogy a neten elérhető bázis nem ismert fel egy adott játékost. Közvetlenül az MTK meccs előtt sajnos a rendszer megtréfált minket, és két lány nem léphetett pályára. Egyikük Váldi Dominka, a kezdő csapat húzóembere, akinek ráadásul meccsről-meccsre és edzésről-edzésre jobban ment a játék. A csapatot ez mélyen letaglózta, már a bemelegítésnél kétségbeesés övezte a légkört. Rajta kívül Udvarácz Kyra sem léphetett pályára. Mélységesen elszomorít, hogy egy rendszerbeli hiba ennyire rányomhatja a bélyegét a mérkőzések kimenetelére, és eldöntheti a továbbjutás sorsát.

1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia –MTK Budapest (24:26, 17:25 24:26)
Az első mérkőzésünket az MTK csapata ellen játszottuk. Annak ellenére, hogy teljesen más szerkezetben kellett játszanunk a lányok a rendszer által „megtréfált” társaikért játszottak, küzdöttek, hajtottak. A nyitásunk támadó volt nyitásfogadásunk jól működött, a hálónál okos megoldásokat eszközöltünk, mezőnyben bravúrokat mutattunk be és minden szettben apró pici hibákon múlt, hogy a végén nem a mi javunkra mutatta az eredményjelző a 3:0- ás végeredményt. Kalmár Viktória és Szőllősi Kíra vezérletével mindhárom etapban partiban voltunk a fővárosiakkal, ezért különösen fájó a játékvezetői ítélet, ami a sportorvosi igazolásokat illeti .

HÉP-Röpke SE – 1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia 3:0 (25:12; 25:19; 25:23;)
Rögtön az MTK elleni mérkőzés után került sor a Kecskemét elleni ütközetre.
Mivel az előző mérkőzés után eldőlt , hogy búcsút inthetünk annak az álomnak, amiért egész évben dolgoztunk , így a lendület kicsit alábbhagyott, de az első szettet leszámítva szép küzdelmet mutattak be a lányok az MTK-t is magabiztosan verő hazai csapat ellen. Nagy küzdelmet mutattunk be de sokkal több hibával játszottunk mint az előző összecsapáson de még így is megfordíthattuk volna a mérkőzést a javunkra a harmadik szettben.

Tudom, hogy a sportban a mi lett volna ha…, „nem játszik” de aznap a sorsunk nem a mi kezünkben volt, nem indultunk egyenlő esélyekkel. A lányok becsülettel küzdöttek és hajtottak, de egy kisebb csoda kellett volna , hogy egy rögtönzött összeállítással és 2 cserével remény maradjon a döntőre. Ott és akkor kellett átszervezni a nyitásfogadási alakzatot, a védekezési rendszert illetve a támadást is. Ahogy fentebb említettem a csapat derekasan küzdött és nem volt gond, hamar alkalmazkodtak a változásokhoz, mert a szívük és a lelkük a helyén volt. Természetesen minden játékosomat dicséret illeti, mert egy nehéz és hajtós időszakon vagyunk túl. Ne feledkezzünk meg arról, hogy a szezontól március 30-án, hazai pályán búcsúzunk és bebizonyítjuk, hogy Kecskeméten a továbbjutás lehetőségét „vették el” tőlünk…