Leány U17: öt szett a Gödöllő ellen

Hazai pályán mutathatta meg tudását a RÖAK Kaposvár leány U17-es együttese az I. osztályú középszakasz nyitó fordulójában. A csapat előbb nagy csatában, 3:2 arányban kikapott a Gödöllőtől, majd a Szeged ellen is vesztesként hagyta el a játékteret.

Az első mérkőzést a gödöllői együttes ellen játszotta a RÖAK Kaposvár, ahol az első és a második szettben nagyon koncentrált, jó játékot mutattunk, bár a második szett végjátékában már elég sok hibát vétettünk. Itt még sikerült kiharcolni a szett győzelmet, de aztán a következő szett már szinte csak a hibákról szólt. Lehetett reménykedni, hogy szimplán rövidzárlat volt a csapat játékában, de sajnos a negyedik szettben is folytatódott az apátia, így az ellenfelünk kiegyenlített. Az ötödik játékrészben, fej-fej elĺen küzdöttek a csapatok, amíg a mérkőzés végjátékához nem értünk. Főleg nyitásfogadási, de több ki nem kényszerített hiba miatt aztán ellenfelünk megnyerte a mérkőzést.
RÖAK Kaposvár- Szegedi RSE narancs 2-3 (25-14, 26-24,11-15, 12-25, 12-15)

Második mérkőzésünket a szegediek ellen játszottuk, akik 3-0 arányban győztek a gödöllőiek ellen. Ezen a mérkőzésen már súlyosan kiütköztek az állóképességi hiányosságok, és hiába követtünk el mindent a győzelem érdekében, csak néhány pontos fellángolásaink voltak. 3:0 arányú vereséget szenvedtünk.

RÖAK Kaposvár “A”- Gödöllő RC 2-3 ( 25-14, 26-24, 11-25,12-25,12-15)
RÖAK Kaposvár “A”- Szegedi RSE narancs 0-3 (15-25, 14-25, 19-25)