Leány OSB: továbbjutott csoportjából a RÖAK Sárga

Az alapszakaszt két győzelemmel és két vereséggel a második helyen zártuk a leány Országos Serdülő Bajnokságban.

1. Mérkőzés
Kaposvári Röplabda Akadémia KÉK – Szombathelyi SI/HVSE-B 0:3 (15:25; 17:25; 19:25)
Kezdő: Barsi A., Vörös T., Szabó R., Vörös V., Parag H., Váldi F. Libero: Mettner A. Csere: Pál B., Zarka F.
Szűk kerettel érkeztünk az alapszakasz második fordulójára Veszprémbe. Betegségek és sérülések is hátráltatták a felkészülésünket.

Az első mérkőzés mindössze 47 percig tartott. Mindhárom szett elejét szorosan kezdtük, egyaránt hibázott mindkét csapat. A szettek második felében az ellenfelünk összeszedettebb volt, kevesebbet hibázott. Nem tudtunk okosan játszani, jellemzőbb volt, hogy gyorsan szabadulni akartunk a labdától. A nyitásaink sem sikerültek. A rengeteg hiba és pontatlanság a szombathelyi csapat pontjait szaporította, 3:0 arányban elveszítettük a mérkőzést.

2. Mérkőzés
Kaposvári Röplabda Akadémia KÉK – VRK-SPORT Kft. 3:2 (25:16; 19:25; 25:22; 23:25; 15:10)
Kezdő: Barsi A., Vörös T., Szabó R., Pál B.,Vörös V., Váldi F. Libero: Mettner A. Csere: Zarka F., Parag H.
Az első mérkőzés hibái a hazai csapat elleni mérkőzésen is domináltak, emiatt nagyot kellett a végén küzdeni a győzelemért. 3:2-es mérkőzést 1 óra 40 percnyi játék után fújta le a játékvezető. Sokat hibáztunk, hiányoztak az egyéni teljesítmények, egymás biztatása. Sokkal több önbizalommal és bátorsággal kell játszani. 1-1 hiba után nem mertünk erősen nyitni, és ütni sem. Alkarral rakosgattuk át a labdákat, és ezt ellenfelünk kihasználta. A hosszabb labdamenetek rendszerint a Veszprém malmára hajtotta a pontokat.

Az ötödik szettben lehetett érezni, hogy nagyon nyerni akarnak a lányok, emiatt már lehetett érezni, látni a küzdést, a lelkesedést. Ezt hiányoltam az egész nap folyamán. Nem hittük el, hogy nyerhetünk.
Az egész nap teljesítményét nézve, egyedül Vörös Viktóriát emelném ki, aki hozta azt, amit tud, és ezen kívül a lelkesedésével, küzdeni akarásával próbálta húzni az egész csapatot. Sajnos egyedül kevés volt hozzá.
A lényeg, hogy csoport másodikként tovább jutottunk, és várjuk a középszakasz mérkőzéseit.