Leány OSB elődöntő: győzelem a Palota ellen

Nem borult a papírforma a leány Országos Serdülő Bajnokság első elődöntőjében: az 1. MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia együttese kikapott a Vasastól és a Békéscsabától, illetve megverte a házigazda Palota csapatát.

Szalayné Sebők Éva Leány OSB elődöntő; C-2 csoport 1. torna
2016. február 28. Budapest (Palota – Sződliget)

Résztvevő keret:
1. Béres Barbara szül. idő: 2000
2. Fejes Réka szül. idő: 2000 (Libero)
3. Hock Flóra szül. idő: 2000
4. Kolics Kíra szül. idő: 1999
5. Mészáros Zsófia szül. idő: 1999 (csapatkapitány)

0:3 (14:25; 21:25; 17:25)
KRA UMSE: Wágner, Szőllősi, Ullrich, Zsom, Mészáros, Kolics Libero: Rucz Csere: Váldi, Béres, Szerecz

2. Mérkőzés
1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia – VASAS-Óbuda KRA
0:3 (15:25; 11:25; 9:25)
KRA UMSE: Wágner, Szőllősi, Ullrich, Zsom, Mészáros, Kolics Libero: Rucz, Csere: Ujlaki, Béres, Váldi, Hock, Fehér

3. Mérkőzés
1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia – Palota RSC
3:1 (25:6; 25:19; 22:25; 25:18)
KRA UMSE: Wágner, Szőllősi, Ullrich, Zsom, Mészáros, Kolics Libero: Rucz, Fejes Csere: Váldi, Becker, Ujlaki

Végre teljes kerettel tudtunk elutazni. Egyedül Ullrich Boglárka keddi edzésen elszenvedett kisebb bokasérülése hátráltatta a felkészülésünket. De Ő végül tudta vállalni a játékot.

Előzetesen a Vasas tűnt a csoport favoritjának. Várható volt, hogy mindenkit könnyedén le fognak győzni, és az is, hogy a Palota minden ellenfelétől vereséget fog szenvedni. Mivel a csoportból az első két csapat jut tovább az országos döntőbe, nekünk a Békéscsabát kellett volna megverni a tovább jutáshoz.

Erre mindjárt az első mérkőzésünken lehetőségünk is nyílt, de nem tudtunk élni vele. Sajnos ezen a meccsen nem játszottunk jól, nem tudtuk igazán felpörögni erre a mérkőzésre. Pedig ez a BRSE most egy legyőzhető csapat lehetett volna.
Az első szettben abszolút alárendelt szerepet játszottunk. Nem tudtunk mit kezdeni a csabaiak húzott nyitásaival. Sajnos ezekkel a nyitásokkal nagyon elbizonytalanítottak minket, az egész mérkőzés során nagyon sok fogadási hibánk volt.
A második szettben ismét nagy hátrányba kerültünk, de a szett végére 2 pontra fel tudtunk jönni, de sajnos egyenlíteni már nem sikerült, így végül ezt a szettet is elbuktuk.
A befejező játékrészben jól kezdtünk, a szett közepéig vezettünk is, de ebben a szettben is, ugyanúgy, mint az előző kettőben ismét beragadtunk egy állásba. Az ekkor összeszedett hátrányt már nem tudtuk ledolgozni. Így végül 3:0 arányban vereséget szenvedtünk.

Közvetlenül az előző meccs után a Vasas következett. Ők nálunk jóval nagyobb játékerőt képviselnek.
Ellenük egypár szép momentumunk volt, de kétség sem férhetett hozzá hogy melyik csapat fogja győztesen elhagyni a pályát.

A harmadik meccs, a Palota elleni volt az, amit nekünk mindenképpen hozni kellett. Elég nehéz volt összeszedni fejben a csapatot az előző két mérkőzést követően, de ez végül elég jól sikerült.
A harmadik szettben volt egy megingásunk koncentrációban, de a többi 3 szettben végig a mi akaratunk érvényesült.

Gyakorlatilag az eredetileg elgondolt erősorrend alakult ki a nap végére. Azt gondolom, hogy a következő fordulóban egy esetleges extra játékkal esetleg sikerülhet legyőzni a Békéscsabát, de a Palotát kötelezően le kell győznünk.