Leány OSB. csoport-negyedikként zárt a RÖAK

Három vereséggel zárta az 1. MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia együttese az Országos Serdülő Bajnokság második elődöntőjét. A lányok ezzel csoportjuk negyedik helyén végeztek, és a 11-13. helyen fejezték be a küzdelmeket.

Szalayné Sebők Éva Leány OSB elődöntő; C-2 csoport 2. torna
2016. április 9. Budapest (Vasas – Folyondár)

Résztvevő keret:
Béres Barbara szül. idő: 2000
Fejes Réka szül. idő: 2000 (Libero)
Kolics Kíra szül. idő: 1999
Mészáros Zsófia szül. idő: 1999 (csapatkapitány)

1:3 (15:25; 28:26; 13:25; 11:25)
KRA UMSE: Wágner, Szőllősi, Ullrich, Zsom, Mészáros, Kolics Libero: Rucz Csere: Váldi, Béres, Fehér, Ujlaki; Becker

2. Mérkőzés
1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia – Palota RSC
0:3 (9:25; 23:25; 21:25)
KRA UMSE: Wágner, Szőllősi, Ullrich, Zsom, Mészáros, Kolics Libero: Rucz, Csere: Váldi

3. Mérkőzés
1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia – Vasas Óbuda KRA
0:3 (14:25; 21:25; 14:25)
KRA UMSE: Mészáros, Szőllősi, Becker, Zsom, Kolics, Ullrich Libero: Rucz Csere: Ujlaki, Váldi, Béres

Az első forduló után már csak kevés esélyünk maradt az Országos Döntőbe jutásra, de mindenképpen meg akarta mutatni a csapat, hogy nem véletlenül jutott el idáig.

Ennek megfelelően óriási fogadkozások előzték meg az első, Békéscsaba elleni mérkőzésünket.
Nagy lendülettel kezdtük a mérkőzést, de a nyitásfogadási hibák hamar meghátrálásra késztettek minket. A szett közepén több pontos hátrányba kerültünk, amit nem is tudtunk ledolgozni, így az első szettet elveszítettük.
A második szettben viszont stabilizálódott a nyitásfogadásunk, több játékosnak is feljavult a teljesítménye, ami azt eredményezte, hogy mi irányítottuk a játékot és pár pontos előnyre tettünk szert. Ami később még többre duzzadt, de a szett végére elfogyott. Végül Mészáros Zsófi nyitásaival és egy szerencsés ütésével meg tudtuk nyerni ezt a szettet.
Sajnos ez a lendület itt el is fogyott és a 3. illetve 4. szettben nem igazán tudtunk méltó partnere lenni a csabaiaknak.

A második, Palota elleni mérkőzésünket szörnyen kezdtük. Több ászt is kaptunk, illetve amikor nem kaptunk ászt, akkor a támadásainkat rontottuk el.
A második szett közepe táján kezdtünk magunkhoz térni. Ekkor voltak is szép megoldásaink, a szett végén ki is tudtunk egyenlíteni, de a végét a Palota szépen fejezte be. Ezzel két szettes hátrányba kerültünk.
A harmadik szettben is csak erőlködtünk, csak momentumaink voltak, nem játszottunk jól. Tulajdonképpen folyamatos szenvedés volt az egész mérkőzés. És végül attól a csapattól, amelyet az előző fordulóban 3:1-re legyőztünk most 3:0-s, szégyenletes vereséget szenvedtünk.

A harmadik, Vasas elleni mérkőzésen új felállásban játszottunk. Mészáros Zsófia feladót játszott, Kolics Kíra pedig a korábbi posztján, szélső ütőként kapott lehetőséget.
A mérkőzés végeredménye talán csak a második szettben forgott veszélyben, ahol elég szépen működött ez a csapatszerkezet, de végül nem sikerült szettet lopni a Vasastól.

Ez pedig azt jelentette, hogy az elődöntő csoport 4. helyén végeztünk. Egy szettel ugyan, de a Palota végül az ellenünk aratott 3:0-s győzelmével megelőzött minket. Így összességében a 11-13. helyen zártuk az OSB-t.

Ezen a tornán egyedül Mészáros Zsófia volt az, aki tudásának megfelelően röplabdázott.