Leány OIB: csoportgyőztesként lépett tovább a RÖAK!

A szombathelyi két siker után a fővárosban egy győzelem és egy vereség is elég volt ahhoz, hogy az 1. MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia együttese csoportgyőztesként jusson tovább a következő fordulóba a leány Országos Ifjúsági Bajnokságban. Szelle Dóra és Duduka Ingrid tanítványai előbb három szettben kikaptak a házigazda Vasastól, majd ugyanebben az arányban megverték a Haladást.

Beszámoló
A 2017/2018. évi Torma Ágnes U19 Ifjúsági Bajnokság alapszakasz B-2 csoport 2. fordulója

2018. január 20., szombat, Folyondár Tánc és Sportközpont

Budapest, Folyondár utca 15.

Résztvevő  keret:

1. Kalmár Viktória2001.03.17. (csapatkapitány)

10. Szőllősi Kíra2000.09.11.

11. Ullrich Boglárka            1999.11.17.

A résztvevő csapatok: (3 csapat)

1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia

Haladás VSE/SI

Vasas Óbuda

A lejátszott mérkőzések eredményei:

1. Mérkőzés

1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia – Vasas Óbuda 0:3 (14:25; 23:25; 16:25)

KRA UMSE: Kalmár Viktória, Mészáros Zsófia, Hegyi Bianka,Váldi Dominika, Hock Flóra, Zsom Anna Libero: Rucz Réka Csere: Ullrich Boglárka, Béres Barbara, Szőllősi Kíra, Wágner Viktória

1. Mérkőzés

Haladás VSE/SI – 1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia

0:3 (20:25; 19:25; 12:25)

KRA UMSE: Kalmár Viktória, Mészáros Zsófia, Hegyi Bianka,Váldi Dominika, Hock Flóra, Zsom Anna Libero: Rucz Réka

Csere: Ullrich Boglárka, Béres Barbara, Szőllősi Kíra, Wágner Viktória

Az utóbbi időszak is nagyon nehéz volt a csapat számára, mert sérülések és betegségek nehezítették az elmúlt időszak felkészülését. Sok felállást kipróbáltunk, így mindenki játéklehetőséget kapott. Heti négyszer teremben és egyszer konditermben edzettünk, így készültünk az Ifjúsági Bajnokság ezen fordulójára. 11 főt neveztem erre az etapra.

1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia – Vasas Óbuda (14:25; 23:25; 16:25)

Az első mérkőzésünket a házigazda Vasas Óbuda csapata ellen játszottuk. A korai kelés és a három órás utazás rányomta a bélyegét a játékunkra. Enerváltan, figyelmetlenül, sok hibával játszottunk, az első szettet simán nyerték a vendéglátók. A második játszmában kevesebbet hibáztunk, de a végjátékot az ellenfél bírta jobban. A harmadik szettben érthetetlen módon újra előjöttek a ki nem kényszerített hibák, nem hittük el, hogy a mérkőzést megfordíthatjuk, így ezt az etapot is Vasas csapata nyerte, ezzel pontot téve a párharcra.

Haladás VSA/SI – 1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia 0:3 (20:25; 19:25; 12:25)

Rögtön a Vasas Óbuda elleni mérkőzés után került sor a Haladás VSA/SI elleni ütközetre. Lendületesen kezdtünk, de a játékrész közepén megtorpantunk, magunkra engedtük ellenfelünket. Ezt követően koncentrált játékot bemutatva hoztuk az első játszmát. A második szettben magasabb fokozatra kapcsoltunk, eredményes nyitások és jó támadások követték egymást, megnyertük ezt a szettet is. A harmadik és egyben utolsó játékrész örömjátékot hozott számunkra, maximális odafigyeléssel, minimális hibaszázalékkal nyertük a szettet és a mérkőzést is egyben.

Az előző fordulóban szerzett két győzelemnek és a mai egy sikernek köszönhetően, a lejátszott 4 mérkőzésből 3 győzelem született, ezzel nyertük a csoportot és várjuk a folytatást.

Edző: Szelle Dóra
Másodedző: Duduka Ingrid