Leány OGYB: hazai pályán egy győzelem

Hazai környezetben, a Táncsics gimnázium sportcsarnokában folytatta szereplését a Kaposvári Röplabda Akadémia leány gyermekcsapata. Rák Rebeka tanítványai az OGYB alapszakaszának második tornáján egy mérkőzést nyertek, kétszer viszont vesztesen hagyták el a játékteret.

BESZÁMOLÓ
OGYB Alapszakasz (2. forduló) Kaposvár, 2016.11.06.

2:1 (-18, 11, 12)

Az alapszakasz második fordulója nem alakult teljesen az elvárásaim szerint. Az első mérkőzést a Székesfehérvár ellen játszottuk, és kiderült: a két csapat közti különbség továbbra is nagyon nagy a játék minden elemében. Pozitívum, hogy a harmadik szettre sikerült a saját hibáinkat minimalizálni. Ezzel és támadó szervákkal sikerült egy szorosabb szettet játszani ellenük, de a 0:3 volt a papírforma.
A második mérkőzésen győzelmet vártam volna egy szoros csatában Tatabánya ellen. Sajnos, rengeteg hibával játszottunk, lelketlenül, túlizgulva. A második és a harmadik szettben volt esélyünk, de hiányzott a csapatból a vezéregyéniség, aki a sarkára áll és a hátára veszi a csapatot.
A harmadik meccset sikerült megnyernünk 2:1-re. Ezen a meccsen láttam a nap folyamán először úgy játszani a csapatot, ahogy tényleg tud. Itt már nem a fent említett kezdőcsapat játszott, Kalocsai Kincső jó cserének bizonyult: remek nyitássorozatai voltak a mérkőzés folyamán, bátran, magabiztosan, stabilan tudott játszani.

Mindenki kapott játéklehetőséget a három mérkőzés alatt, de kevesen tudtak élni vele. Akiket ki tudok emelni: Kalocsai Kincső, és Szerencsés Mimi, aki minden mérkőzésen odatette magát, folyamatosan lelkesítette társait és liberoként bravúros mentései voltak.

Amiben komoly problémát és hátrányt láttam, hogy ez az OGYB forduló előtt nem tudtunk rendesen edzeni. Őszi szünet volt és csak 1 edzést tudtunk összehozni. Ezzel ellentétben, a székesfehérváriak még szombaton is edzettek. Ennek tulajdonítom a rengeteg hibát, a megilletődöttséget, amin csak a harmadik megmérettetésen tudtak túllépni a lányok.