Lány U19: két vereség a fővárosban

Két vereséggel kezdte meg szereplését a leány Országos Ifjúsági bajnokság következő szakaszában az 1. MCM-Diamant Kaposvári röplabda Akadémia együttese. Szelle Dóra és Duduka Ingrid tanítványai előbb nagy csatában, 3-2-re kikaptak a Kecskeméttől, majd 3:1 arányban maradtak alul a házigazda MTK ellen. A három csapat még két tornán találkozik egymással, így a kaposváriak kivívhatják a továbbjutást. A látottak alapján erre van is esélyük.

Beszámoló

A 2017/2018. évi Torma Ágnes U19 Ifjúsági Bajnokság alapszakasz C-3 csoport 1. fordulója

2018. február 20., szombat, MTK röplabdacsarnok
Budapest, Szamos utca 2/C

Résztvevő keret:
1. Kalmár Viktória 2001.03.17. (csapatkapitány)

1. Mérkőzés
1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia –HÉP RÖPKE SE 2:3 (23:25; 25:21; 8:25; 25:22, 13:15)
KRA UMSE: Kalmár Viktória, Mészáros Zsófia, Hegyi Bianka,Váldi Dominika, Hock Flóra, Zsom Anna Libero: Rucz Réka Csere: Ullrich Boglárka, Szerecz Dalma,Szőllősi Kíra, Wágner Viktória

2. Mérkőzés
MTK Budapest – 1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia 3:1 (25:14; 25;19; 20:25; 15:25)
KRA UMSE: Kalmár Viktória, Mészáros Zsófia, Hegyi Bianka,Váldi Dominika, Hock Flóra, Zsom Anna Libero: Rucz Réka
Csere: Ullrich Boglárka,Szerecz Dalma, Szőllősi Kíra, Wágner Viktória

Az utóbbi időszak is nagyon nehéz volt a csapat számára mert sérülések és betegségek nehezítették az elmúlt időszak felkészülését. Sok felállást kipróbáltunk, így mindenki játéklehetőséget kapott. Heti négyszer teremben és egyszer konditermben edzettünk, így készültünk az Ifjúsági Bajnokság ezen fordulójára. 11 főt neveztem erre az etapra.

1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia – HÉP RÖPKE SE 2:3 (23:25; 25:21; 8:25; 25:22, 13:15)

Az első mérkőzésünket a Kecskemét ellen játszottuk. Az utazás és a korai kelés meglátszott a mérkőzés elején de aztán szép lassan játékba lendültünk. Az első felvonásban enerváltan, fegyelmezetlenül és sok hibával játszottunk, ezzel „odaajándékozva” a szettet az ellenfélnek. A második játékrészben megmutattuk, hogy koncentráltan , szépen tudunk játszani , felvonultatva a röplabdázás minden játékelemét. Mindig volt egy-egy játékos, aki lendíteni tudott a csapaton , így bezsebeltük ezt az etapot. A harmadik játékrész maximum annyira érdemel szót , hogy abból a mélypontból ahova sodortuk magunkat fel tudtunk állni a negyedik szettben , ezzel újra bizonyítva , hogy a csapatnak van tartása. Az utolsó játékrészben minden energiánkat mozgósítva, hajtottunk küzdöttünk a mérkőzés megnyerése érdekében de a végjátékot a kecskeméti csapat bírta jobban ezzel pontot téve a 2 órás küzdelemnek.

MTK Budapest – 1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia 3:1 (25:14; 25:19; 20:25; 25:15)

Rögtön a Kecskemét elleni mérkőzés után került sor az MTK elleni ütközetre. Egy öt szettes mérkőzést követően várt ránk a csoport egyik nagy esélyese a házigazda pesti csapat személyében. Hitetlenül, lelkesedés nélkül álltunk fel a pályára mely meg is látszott a játékunkon úgy az első, ahogy a második szettben is. Nem volt megfelelő a koncentráció, hibát hibára halmoztunk, gyakorlatilag ezüsttálcán kínáltuk fel ellenfelünknek a mérkőzést. A harmadik szettben erőt merített a csapat és feljavultunk a játék minden elemében ezzel megnyerve a játékrészt. A negyedik szettben ugyanaz történt, mint az első kettőben, így elveszítettük ezt a mérkőzést.

Csalódott vagyok, mert 2 olyan mérkőzést buktunk el melyeket kicsit több hittel, akarattal és koncentrációval megnyerhettünk volna.
Nagyon nehéz de nem lehetetlen helyzetbe sodortuk saját magunkat, dolgozunk tovább, és mindent elkövetünk annak érdekében, hogy a következőkben megrendezésre kerülő ifi-fordulókon a hibáinkból tanulva megnyerjük a mérkőzéseinket és bejussunk a döntőbe.

Vezetőedző: Szelle Dóra
Edző: Duduka Ingrid