Lány U19 Döntő: a hatodik helyen zártak a kaposváriak

Bár volt rá esélye, végül nem nyert mérkőzést a Kaposvári Röplabda Akadémia leány U19-es együttese a Békéscsabán megrendezett hatos döntőben. A Vasas elleni keresztjáték igazán fájóan alakult, hiszen a négy közé jutásért kiírt találkozót 2-0-s vezetésről és öt meccslabdáról vesztették el a mieink.

Péntek

A lányoknál, Békéscsabán a lehető leggyorsabban fény derült a csoportgyőztesek kilétére, azaz a negyedik meccs után, már eldőlt, hogy melyik két gárda jutott egyből az elődöntőbe. Az A-csoportban a múlt héten ezüstérmes UTE egy magabiztos, Kaposvár elleni sikerrel kezdett, aztán viszont a második meccsen az MTK meglepte őket, hiszen simán nyerték az első szettet. Ezt két szoros szett követte, ahol mindkét csapat nyerhetett volna, de a végjátékban a lilák diadalmaskodtak, s végül a negyedik szettben már magabiztosan harcolták ki a győzelmet és egyben a csoportelsőséget. Az MTK a kaposváriak ellen játszott hasonló, de éppen fordított előjelű találkozót. Ezen éppen a RÖAK szerzett vezetést, majd fordítottak a fővárosiak. A negyedik szettben 18:13-ra vezetett a Kaposvár, amikor egy 7:0-s MTK sorozat következett, s végül ennek köszönhetően ötödik játszma helyett a kék-fehérek örülhettek a győzelemnek.

A házigazda és címvédő békéscsabaiak szinte ugyanazzal a kerettel vágtak neki a mostani döntőnek, mint amelyikkel megnyerték egy hete a juniort. Nem is csoda, hogy nagyon könnyen túljutottak az alaposan megfiatalított Gödöllőn, s igazából a Vasas is csak egy játszma erejéig tudta megszorongatni őket. A második helyet eldöntő találkozók a gödöllőiek meglepően jól kezdtek, de 18:15 után szétesett a nyitásfogadásuk, és ez a továbbiakban megpecsételte a sorsukat, a Vasas ezt követően magabiztosan hozta a mérkőzést és szerezte meg a csoport második helyét.

Lányok, A-csoport
UTE U19 – 1. MCM-Diamant RÖAK Kaposvár 3:0 (15, 20, 18)
MTK Budapest – UTE U19 1:3 (15, –20, –21, –16)
1. MCM-Diamant RÖAK Kaposvár – MTK Budapest 1:3 (21, –20, –18, –21)

A csoport végeredménye: 1. UTE 4 pont (6:1), 2. MTK 3 (4:4), 3. RÖAK Kaposvár 2 (1:6)

B-csoport
Linamar-BRSE – Gödöllői RC 3:0 (13, 12, 8)
Vasas – Linamar-BRSE 0:3 (–14, –21, –20)
Gödöllői RC – Vasas 0:3 (–21, –19, –16)

A csoport végeredménye: 1. Linamar-BRSE 4 pont (6:0), 2. Vasas 3 (3:3), 3. Gödöllő 2 (0:6)

Szombat

A lányoknál Békéscsabán a keresztjátékok hozták a nagyobb drámákat. Mindjárt az első meccsen borult is a papírforma, mert ugyan az A csoport másodikja, az MTK nyerte az első játszmát a Gödöllő ellen, a Pest megyeiek azonban fordítottak, a negyedik játszmára viszont teljesen szétestek, s a végén már a cseresor játszott. Az ötödik szettben 12:12-nél teljesen egyenlő volt az állás, a végén azonban a gödöllőiek szereztek három pontot és ezzel kiharcolták az elődöntőt.

A másik mérkőzés is ötjátszmás csatát hozott. Itt az A-csoport harmadikja, a Kaposvár vezetett már 2:0-ra két szoros játszmában, itt a harmadikat simázta le a Vasas, úgy, hogy a végén már a kaposvári cserék játszottak, s úgy tűnt, hogy ez kifizetődő a negyedik szettben, mert már héttel is vezetett a RÖAK, amikor feltámadtak a piros-kékek. Így is volt három meccslabdája a somogyiaknak, végül mégis kiharcolta a döntő szettet a Vasas. Ott a végén megint két meccslabdája volt a kaposváriaknak, azonban a Vasas ezúttal is fordított, s ők a harmadik meccslabdájukat kihasználva jutottak a négy közé.

Lányok, keresztjáték:

Gödöllő–MTK 3:2 (–25, 21, 18, –11, 12)
Vasas–1. MCM-Diamant RÖAK Kaposvár 3:2 (–23, –23, 8, 25, 17)

Elődöntők:

Linamar-BRSE–Gödöllő 3:0 (20, 11, 11)
UTE–Vasas 3:0 (16, 17, 19)

Vasárnap

A vasárnap a helyosztóké volt, és a kaposváriak az ötödik hely megszerzésének reményében léptek pályára az MTK ellen. Az első szett megnyerése megadhatta volna az alapot a folytatáshoz, de a fővárosiak előb egyenlítettek, amjd a harmadik játszmában, 23:23 után két pontot begyűjtve a vezetést is átvették. A negyedik játékrészben már nem volt esélye a RÖAK csapatának.

A kaposvári U19-es korosztály az elmúlt évek legnagyobb sikerét érte el azzal, hogy bejutott a hatos döntőbe, a látottak alapján azonban a négy közé jutás sem volt irreális cél.