Közgáz Kupa: jó játékkal ötödik hely

Újabb országos bajnoki kvalifikációs tornán szerepelt a Kaposvári Röplabda Akadémia leány mini együttese. Rák Rebeka tehetséges tanítványai öt mérkőzést játszottak, és végül az ötödik helyet szerezték meg.

Lebonyolítás:

Két négyes csoport volt, a csoporton belül mindenki játszott mindenkivel. A csoport elsők és másodikak 4 közé jutottak, a csoport harmadikak és negyedikek pedig az 5-8. helyekért játszottak. Itt már csak keresztjáték és helyosztó volt mindenkinek. Minden csapat 5 meccset játszott a nap folyamán.

8. Közgáz

A tornát tehát az 5. helyen zártuk. Egy mérkőzést emelnék ki. Az utolsó csoportmeccsünket, amit
2:1-re vesztettünk el a Herkules ellen, akiktől az előző versenyünkön még nagyon simán kikaptunk.
Ellenük igazán szépen játszottak a lányok. Végre lelkes csapat voltak, bátran játszottak és elhitték, hogy attól, hogy az ellenfélnek fizikailag jobb adottságai vannak, mint nekünk, még megnyerhetjük a mérkőzést. A döntő szettben 25:23-ra veszítettünk. Azon a két pont lemaradáson múlt, hogy 4 közé jutunk e, így még jobban sajnálom ezt a vereséget. Nem is igazán a helyezés miatt, de jobbat tett volna a csapatnak, ha az erősebb csapatok ellen játszhatott volna a hátralévő meccseken.
A torna legnagyobb pozitívuma, hogy végre kialakult egy ütőképes kezdő négyesünk és egy nagyon mezőnyös második négyesünk. A versenyen mindenkinek tudtam játéklehetőséget adni.