Kettős győzelemmel kezdtek a serdülő lányok

Két győzelemmel mutatkozott be az új évadban az 1. MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia leány serdülő csapata. Kovács Balázs tanítványai a fővárosban léptek pályára, és 3-1-re nyertek előbb a Veszprém, majd a Gyenesdiás ellen.

Szalayné Sebők Éva Leány OSB A-1 csoport, 1. forduló
2014. Október 24. Budapest (TF D-Terem)

Résztvevő keret:
1. Bekes Lilla szül. idő: 1998 (csapatkapitány)
2. Tóth Fanni szül. idő: 1999
3. Bak Krisztina szül. idő: 1999
4. Auman Szabina szül. idő: 1999
5. Keen Alexandra szül. idő: 1998
6. Mészáros Zsófia szül. idő: 1999
7. Ratasics Réka szül. idő: 1998(libero)

3:1 (25:14; 25:17; 20:25; 25:17)
KRA UMSE: Bekes, Tóth, Bak, Auman, Mészáros, Keen Libero: Ratasics Csere: Mike, Nagy, Garami, Kozics, Zsebők

A csapat idei első tornája volt ez. Tulajdonképpen a tornát megelőzően csak egy Megye Bajnoki mérkőzésünk volt, ahol éles helyzetben látható volt, hogy hol is tartunk.

Mindkét mérkőzésünkön lényegében ugyanaz volt a meccs menete. Az első két szettet viszonylag biztosan nyertük, de a 3. szettben elfogyott a figyelem, így ezt a játékrészt mindkét mérkőzésen elveszítettük. Aztán a 4. szettben ismét tudtunk figyelni, így végül mindkét partit 3:1 arányban hozni tudtuk.
A játékunk igen hullámzó volt. Voltak kifejezetten jó periódusaink. Vezettünk egy-két szép támadást is. De leginkább a nyitásainkkal és a jobb labdabiztonságunkkal tudtuk a magunk javára fordítani az eredményt.

Ezzel a két győzelemmel gyakorlatilag (hacsak nem történik valami igazán rendkívüli) továbbjutottunk a csoportunkból, hiszen az első három helyezett továbbjut. Azt gondolom, hogy jelen helyzetünkben ez a legfontosabb, mert még jó pár dolog van amit nagyon sokat kell gyakorolnunk, ahhoz, hogy a kívánt szinten tudjunk röplabdázni.