Fiú U21: már a négy között a kaposváriak

A Kaposvári Röplabda Akadémia szervezésében zajlik a Kaposvár Arénában az U21 fiú országos bajnokság hatos döntője. A Fino Kaposvár együttese mindkét csoportmeccsét megnyerte pénteken, így már biztosan elődöntős.

A fiúk tornája meglepetéssel indult, hiszen kevesen fogadtak volna a szolnokiak háromjátszmás győzelmére a Dunaújváros ellen, és bár két játszma is csak minimális különbséggel dőlt el a Tisza-partiak javára, de ez a kezdés megalapozta a Szolnok csoportgyőzelmét, hiszen aztán a DEAC-ot is éppen ugyanilyen arányban múlták felül, míg a DSE a Debrecen ellen is veszített egy játszmát.

A B-csoport nyitómeccse csak az ötödik játszmában dőlt el, pedig a Pénzügyőr már 2:0-ra is vezetett a Vegyész ellen, de a borsodiak egyenlíteni tudtak, a döntő szettben azonban megint a fővárosi csapat akarata érvényesült. A címvédő FINO Kaposvár viszont mindössze egy játszmát veszített a két meccse alatt: a barcikaiakat három, a Pénzügyőrt négy szettben győzte le, s így csoportgyőztesként már az elődöntőben várja ellenfelét a Szolnokkal együtt. Délelőtt azonban még a keresztjátékon a sor: a Dunaújváros a Vegyésszel, a Pénzügyőr pedig a DEAC-cal méri össze az erejét.

Fiúk, A-csoport
DSE – Szolnok 0:3 (–23, –14, –28)
DEAC – DSE 1:3 (–20, –16, 20, –17)
Szolnoki SPC – DEAC 3:0 (13, 21, 19)
A csoport végeredménye: 1. Szolnok 4 pont (6:0), 2. DSE 3 (3:4), 3. DEAC 2 (1:6)

B-csoport
Vegyész RC Kazincbarcika – Pénzügyőr 2:3 (–19, –23, 24, 21, –11)
FINO Kaposvár – Vegyész RC Kazincbarcika 3:0 (21, 24, 12)
Pénzügyőr SE – FINO Kaposvár 1:3 (22, –13, –21, –18)
A csoport végeredménye: 1. FINO 4 pont (6:1), 2. Pénzügyőr 3 (4:5), 3. VRCK 2 (2:6)