Fiú U19: remek rajt Leányfalun

A 2020/2021. évi Dr. Tarnawa Ferdinánd U19 Országos Ifjúsági Bajnokság, Alapszakasz I., 1. forduló

3:0 (25:23; 25:22; 28:26)
RÖAK-FINO: Iván, Fenyvesi, Eördögh, Nagy, Garami, Szabó Libero: Bozóki Csere: Fógel, Bellai

RÖAK-FINO: Eördögh, Garami, Bellai, Nagy, Fógel, Szabó Libero: Bozóki Csere: –

Az eredmények alapján úgy tűnhet, hogy három alkalommal is könnyen sikerült az éppen aktuális ellenfelünket legyőznünk. De ez nem teljesen van így.

A Fehérvár csapata ellen mindhárom játszmában hátrányból sikerült fordítanunk. Az első szettben 8:18-ról kapaszkodtunk vissza, a második harmadik szettben pedig 4-5 pontos hátrányt dolgoztunk le és csak a szettek hajrájában vezettünk először. Nagyon sok hiba volt a játékunkban ami leginkább a nem éppen ideális felkészülésre vezethető vissza. De a csapat jól küzdött, ezért dicséretet érdemel mindenki. A Fenyvesi Barni és Iván Gergő duó pedig ezen a szinten a tőlük elvárható extra teljesítménnyel a hátukon vitte a csapatot és kulcs pillanatokban jó megoldásokat választva eldöntötte a mérkőzést.

A másik két találkozón nagyon szimpatikus, de gyengébb játékerőt képviselő ellenfelekkel találkoztunk. Ezeken a mérkőzéseken lehetőségünk volt több féle felállási variációt is kipróbálni és minden játékosnak játéklehetőséget biztosítani.

A napnak abszolút pozitívuma, hogy az új irányító játékosunk, Iván Gergő nagyon hamar ráérzett az ütőkre és így ezek a játékkapcsolatok, főleg a centerekkel egész jól működtek, annak ellenére, hogy csak 1 edzésen volt alkalmunk közösen gyakorolni.

Statisztika: 2020.09.26._u19_fino_mav.pdf