Fiú U19: országos döntőben a kaposváriak!

Kivívta az országos döntős szereplés jogát a RÖAK Kaposvár-Fino fiú U19-es együttese. Kovács Balázs tanítványai Szolnokon lépnek majd pályára a hatos fináléban.

Beszámoló

A 2020/2021. évi Dr. Tarnawa Ferdinánd U19 Országos Ifjúsági Bajnokság, Elődöntő, 2. forduló

3:0 (25:14; 25:13; 25:15)
RÖAK-FINO: Iván, Fenyvesi, Fógel, Fenyő, Eördögh, Nagy Libero: Bozóki Csere: Zarka; Bellai

3:0 (25:0; 25:0; 25:0)
A Malév csapata nem jelent meg a tornán.

Az első fordulót követően a csoport második helyéről várhattuk a folytatást. A minimális célunk eléréséhez, az Országos Döntőbe jutáshoz a Dág csapatát kellett legyőznünk. De a csapat mindenképpen szeretett volna visszavágni az első fordulóban elszenvedett vereségért a Dunaújvárosnak.

A Dág elleni mérkőzésen nagy fegyelemmel és figyelemmel játszottunk, ennek köszönhetjük a sima győzelem. A koncentráció csak a 3. szettben lankadt kissé, ebben a periódusban sok volt a saját, ki nem kényszerített hibánk. De ettől eltekintve koncentrált, jó, időnként szép játékkal, a mérkőzést végig a kezünkben tartva sikerült megszereznünk ezt a fontos győzelmet.

A Dunaújváros elleni mérkőzés első szettjében mi keveset, ellenfelünk, viszont annál többet hibázott, így ez játékrész hamar és könnyen lett a miénk.
A második szettben, mivel sorozatban ez volt az 5. szettünk, törvényszerű, hogy fejben, koncentrációban visszaestünk, így hamar 1:1 lett az állás.
A harmadik és a negyedik szett végig szoros, kiélezett csatát hozott. Nagyobb, több pontos előnyt egyik csapat sem tudott kiépíteni. Felváltva estek a pontok és felváltva vezettet egyik, illetve másik gárda. Sajnos mindkét szettet a végjátékban veszítettük el. Az utolsó játékrész végén 23:21-re vezettünk, egy hosszú labdamenet közben volt lehetőségünk szettlabdához jutni, de végül egy szerencsés megoldással a hazaiaké lett ez a pont. Ezt követően a hazaiak 3 támadásunkat is ki tudták védekezni így végül meg tudták fordítani az állást, ezzel megnyerve a mérkőzést.

Az Országos Döntőbe jutást probléma nélkül teljesítettük, ennek mindenképpen örülnünk kell és gratulálni a srácoknak. A DSE elleni mérkőzés miatt viszont joggal lehet hiányérzetünk, mert az 5. szettre minimum, de a győzelemre is reális esélyünk volt.

Folytatás június első hétvégéjén az Országos Döntőben, Szolnokon.