Fiú U19: indulhat a hajrá!

Beszámoló

A 2020/2021. évi Dr. Tarnawa Ferdinánd U19 Országos Ifjúsági Bajnokság, Elődöntő, 1. forduló

(25:7; 25:14; 25:19)
RÖAK-FINO: Iván, Fenyvesi, Fógel, Fenyő, Eördögh, Nagy Libero: Bozóki Csere: Zarka; Garami

RÖAK – MALÉV SC 3:0

RÖAK-FINO: Zarka, Fenyvesi, Eördögh, Fenyő, Garami, Fógel Libero: Bozóki Csere: Bellai; Iván
Statisztika: 2021.04.18_fino_malev_u19.pdf

Az elődöntőben 3 olyan csapattal találkoztunk, amelyekkel a szezon során eddig még nem játszottunk. Előzetesen számítani lehetett rá, hogy a legkomolyabb játékerőt a dunaújvárosi csapat fogja képviselni. A másik két csapat ellen kötelezőnek tűnt a győzelem.

Ez a pályán be is igazolódott. A Dág és a Malév csapata ellen is sima három szettes győzelmet arattunk. Mindkét mérkőzést folyamatosan uraltuk, biztosan hoztuk a győzelmet ezeken a találkozókon.
A Dág elleni első mérkőzésen a csapat új felállásának éles helyzetben való kipróbálásán, stabilizálásán volt a hangsúly és ez egész jól működött. Ezúttal Eördögh Bálint játszott szélső ütő pozícióban, Fógel Dávid pedig center poszton kapott lehetőséget.
A szerény játékerőt képviselő, ám tisztességesen küzdő Malév ellen már egy kicsit könnyedebben, felszabadultabban játszottunk. Itt alkalmunk nyílt arra, hogy szokatlan helyzeteket kipróbáljunk.

A DSE elleni mérkőzés egy nagyon színvonalas, végig kiélezett, fordulatos csatát hozott. A 4. szettet kivéve mindegyik játékrészben végig nagyon szoros volt az eredmény, 2-3 pontnál egyik csapat sem tudott nagyobb előnyre szert tenni. A mérleg nyelve csak a szettek végjátékaiban billent egyik vagy másik oldalra. Tényleg csak apróságok döntöttek.
Az első szett elvesztését követően, sikerült fordítanunk, már 2:1-re vezettünk. A negyedik szettben az egyik állásba beragadtunk, a pontatlan nyitásfogadások következtében nem tudtunk tovább forogni. Ekkor 5-6 pontos hátrányba kerültünk és látszott, hogy ezt nem fogjuk tudni ledolgozni. Emiatt cserékkel lassítottuk a játékot és pihentettük a kis dekoncentráltságot mutató játékosokat.
A döntő szett elején sikerült ugyanabba az állásba ismét beragadni, mint a negyedikben. Ám ezúttal az időkérést követően egyből le tudtuk dolgozni hátrányunkat. Ezt követően folyamatosan 2 pont előnye volt a házigazdáknak, amit a szett végéig meg is tudtak tartani.

A mai napon teljes mértékben érződött a csapaton, hogy a bajnokság végjátékához érkeztünk. Az egész nap során koncentráltan, egymást folyamatosan segítve, egymásért küzdve igazi csapatként röplabdáztak a srácok. Ez abszolút bíztató a jövőre nézve.

Mindhárom mérkőzés statisztikája mellékelve.