Fiú U19: hibátlan rajt Szolnokon

Mindkét mérkőzését három szettben nyerte a RÖAK-Fino legénysége az U19-es I. osztályú bajnokság első játéknapján, Szolnokon.

BESZÁMOLÓ

A 2021/2022. évi Dr. Tarnawa Ferdinánd U19 Országos Ifjúsági Bajnokság, Alapszakasz, 1. forduló

3:0 (25:9; 25:13; 25:16)
RÖAK-FINO: Zarka, Fenyvesi, Fogel, Garami, Nagy, Kiss P. Libero: Eördögh Csere: Laczó

Mérkőzés
RÖAK Kaposvár-FINO – Pénzügyőr SE
3:0 (25:23; 25:20; 25:22)

Több betegség és adminisztrációs problémák is hátráltattak bennünket, emiatt végül mindössze nyolc játékossal utaztunk el a szezon első fordulójára.

Az első mérkőzés elején nagy lendülettel és nagy odafigyeléssel röplabdáztunk. Egészen szép dolgokat mutattunk a pályán. Miután az első kettő szettet nagy különbséggel nyertük, a figyelmünk folyamatosan lankadt, a harmadik szettben sok esetben könnyelműek voltunk.
Ennek ellenére elégedett voltam a mutatott játékkal. Első mérkőzésnek kifejezetten jó volt.

Az igazi erőfelmérő az második, Pénzügyőr elleni mérkőzés volt. 3 hónappal ezelőtt az Országos Döntőben találkoztunk velük legutóbb, akkor nagy küzdelemben, de 3:1 arányban mi hagytuk el győztesen a játékteret. Mindkét csapat igencsak idény eleji formát mutatott, nagyon sok hiba tarkította a mérkőzést. Úgy gondolom hogy végül a pontosabb közti játék és az ellenfelünknél valamennyivel jobb nyitás illetve nyitásfogadás billentette felénk a mérleg nyelvét. A mérkőzést eldöntő helyzetekben mi nem hibáztunk, ellenfelünk viszont többször is rontott.

Egyéni teljesítmények közül mindenképpen kiemelendő csapatkapitányunk, Fenyvesi Barni teljesítménye, aki a nehéz helyzetekben a hátán vitte a csapatot. Ám egy vezér mit sem ér jó társak nélkül. A többiek is mind-mind jó teljesítménnyel járultak hozzá a csapat sikeréhez.

Sok játékelemben kell javulnunk, de elmondhatjuk, hogy jól kezdtük az ujjászervezett bajnokságot.