Fiú U19 Döntő: bronzérmes a Kaposvár!

Küzdeni tudásból jelesre vizsgázva, a bronzérmet szerezte meg a Kaposvári Röplabda Akadémia együttese a fiú U19-es országos bajnokság Szolnokon megrendezett hatos döntőjében. Kovács Balázs fiai a harmadik helért kiírt találkozót nem mindennapi izgalmak közepette nyertek a Kecskemét ellen 3:2 arányban. Az ifjúsági korosztály bajnoka a házigazda szolnoki együttes lett a Dunaújváros előtt.

Péntek

Pénteken délelőtt, a csoportmeccsekkel kezdődött el Szolnokon a Dr. Tarnawa Ferdinánd fiú U19-es bajnokság hatos döntője. A Kaposvár és a Szolnok összecsapását a somogyiak kezdték jobban, az A csoport nyitó találkozóján aztán a jól játszó hazaiak fordítani tudtak. Sőt, a lélektani fölényt kihasználva a találkozót is megnyerték. Az izgalom nem csillapodott a következő csoportmérkőzésen sem. A Pénzügyőr SE behúzta az első szettet a Kaposvár ellen, viszont a következő kettőt a somogyiak. A negyedik szettet nagy fölénnyel nyerték meg a budapestiek, úgyhogy jöhetett az ötödik szett. 11:11-ig nem lehetett megmondani, melyik csapat győz, utána viszont a Kaposvár használta ki jobban a lehetőségeit, sőt, meg is nyerte a találkozót. A RÖAK végül a csoport második helyén végzett.

Fiúk, A csoport:

RÖAK Kaposvár-FINO–Szolnoki-SPC-1 1:3 (-23, 25, 22, 20)
Pénzügyőr SE–RÖAK Kaposvár-FINO 2:3 (-18, 22, 20, -14, 12)
Szolnoki-SPC-1–Pénzügyőr SE 3:0 (12, 11, 22)
Az A-csoport végeredménye: 1. Szolnok 4 pont (6:1 szettarány), 2. Kaposvár 3 (4:5), 3. Pénzügyőr 2 (2:6)

B csoport:

DSE Röplabda Akadémia-1–Sümeg-Dabronc 3:0 (20, 17, 21)
Kecskeméti RC–DSE Röplabda Akadémia 0:3 (20, 18, 24)
Sümeg-Dabronc–Kecskeméti RC 0:3 (10, 13, 15)
A B-csoport végeredménye: 1. DSE 4 pont (6:0 szettarány), 2. Kecskemét 3 (3:3), 3. Sümeg-Dabronc 2 (0:6)

Szombat

A kaposváriak délelőtt sikerrel vették a Sümeg-Dabronc elleni találkozót, amivel bejutottak a legjobb négy közé. A torna első elődöntőjét aztán magabiztosan nyerte a DSE Röplabda Akadémia a mieink ellen. Az első és a harmadik szettet is fölényesen hozta a dunaújvárosi alakulat, ezúttal csak a második játszma hozott izgalmakat.

Keresztjáték:
RÖAK Kaposvár-FINO–Sümeg-Dabronc 3:1 (16, -22, 17, 21)
Kecskeméti RC–Pénzügyőr SE 3:2 (21, -20, -23, 15, 13)

Elődöntők:
DSE Röplabda Akadémia–RÖAK Kaposvár-FINO 3:0 (13, 25, 11)
Szolnoki SPC-1–Kecskeméti RC 3:2 (20, -23, 16, -24, 14)

Vasárnap

A RÖAK növendékei a Kecskemét ellen léptek pályára, a tét a bronzérem megszerzése volt. Az összecsapást a Kecskemét kezdte jobban, nagy különbséggel hozta az első szettet. A második játszmától kezdve elindult az igazi, kiélezett csata. Előbb a Kaposvár nyerte a szettet 25:23-ra, majd az alföldi gárda. A parázs hangulatot fokozta, hogy mindkét oldalon egy-egy játékos fegyelmezetlenség miatt sárga lapot is kapott. A negyedik játszmát szoros végjátékkal a Kaposvár húzta be, így jöhetett az ötödik szett. A végjátékot a somogyiak bírták jobban, és Fenyő Balázs nagy ütése nyomán kialakult a végeredmény. Ezzel a Kaposvár lett a bronzérmes, a Kecskemét a negyedik helyen zárta a szezont.