Fiú U15: továbbjutott a RÖAK Kék

Hazai pályán biztosította be továbbjutását a középszakaszba a Kaposvári Röplabda Akadémia Kék együttese a fiú U15-ös bajnokságban.

BESZÁMOLÓ

A 2019/2020. évi Tatár Mihály U15 Országos Gyermek Bajnokság alapszakasz A-4 csoport 3. torna

Időpont: 2019. november 10.

Helyszín: Kaposvár

10.00: RÖAK Kaposvár KÉK – Székesfehérvár 2:3

13.00: Kecskemét „B” – RÖAK Kaposvár KÉK 0:3

Az 2. forduló után nagy elhatározással készültünk a hazai megmérettetésre. Mindenképpen szerettük volna itthon győztes csapatként elhagyni a pályát, sajnos nem sikerült. A Székesfehérvár ellen az 1. szettben ijedten játszottunk, aztán lassan melegedtünk be. 10-1-es hátrányból 25:22-re elvesztettük az 1. szettet. A 2. szettől már egy magabiztosabb csapat állt a pályán, ami kisebb hullámvölgyeket leszámítva ott is maradt, 19-19-re hoztuk a 2. és a 3. szettet, aztán itt vége is lett. A 4. szettben már zsebbe érezve a győzelmet, egy lelketlen, küzdeni nem tudó, meglepett csapat képét mutattuk, mire észbe kaptunk volna, már az ellenfél 3:2-re megnyerte a mérkőzést. Nem a vereség a fájó, hanem a hozzáállás. De ebből is lehet építkezni.

A középszakaszban 3×5 csapatos csoportokat hoztak létre, az utolsók kiesnek, a többiek az elődöntőbe kerülnek. Dolgozunk tovább, célunk a továbbjutás.