Fiú U15: szépen halad a RÖAK Kék

Két izgalmas mérkőzést is játszott a RÖAK Kaposvár Kék együttese a fiú U15-ös I. osztályú bajnokságban. Sántosi Péter tantványai a második tornán Dunaújvárosban léptek pályára.

Beszámoló

Verseny: Tatár Mihály U15 OGYB I. osztály középszakasz II. forduló
Helyszin: Dunaújváros, Dózsa György Általános Iskola
Időpont: 2021.02.28.
Mérkőzések:
11:30 RÖAK-Kaposvár KÉK – Pénzügyőr SE „A” 2:3 (13:25, 25:11, 22:25, 25:23, 6:15)
13:00 DSE Röplabda Akadémia – RÖAK-Kaposvár KÉK 2:3 (10:25, 12:25,25:21, 25:23, 13:15)

Az U15 OGYB I. osztály középszakaszának második fordulójában a RÖAK Kaposvár KÉK csapata Dunaújvárosba utazott két mérkőzést lejátszani. Az első mérkőzést a Pénzügyőr SE „A” csapatával játszották, amely izgalmas, fordulatokkal teli labdameneteket tartogatott. A két csapat egymás mellett haladva nyerte a szetteket, így az ötödik rövidített szettben dőlt el, hogy ezen a napon ki a jobb. Az utolsó szettben a pénzügyőr csapata már a szett elején el tudott lépni a kaposvári fiataloktól, így tartva a távolságot meg is nyerte. A RÖAK-os fiúk nem pihenhettek sokat a mérkőzés után, egyből a Dunaújváros csapatával kellett megmérkőzniük. Az első két szettet magabiztosan nyerte a kaposvári gárda, viszont a harmadik szettben előjöttek a fáradtság tünetei, mind fizikailag és szellemileg. Így a DSE csapata szett arányban egyenlíteni tudott és ezen a mérkőzésen is a végső rövidített szett megnyerése döntötte el a győztes csapatot. A végső ötödik szettben is izgalmas labdameneteket láthattunk, viszont a hajrában az utolsó két pontot a RÖAK csapata szerezte meg, így bezsebelve a győzelemért járó 2 pontot. A továbbiakban még 3 forduló vár a csapatra, amelyeken a sikeres szerepléssel beküzdheti magát a top 6-ba.