Fiú OGYB: két vereség, hazai pályán

Két vereséggel kezdte meg szereplését a fiú Országos Gyermek Bajnokság középszakaszában a Kaposvári Röplabda Akadémia együttese. Sántosiné Oláh Edit tanítványai a Pénzügyőrtől 3-1-re, a remek erőket felvonultató Kecskeméttől pedig 3-0-ra kaptak ki.

Tatár Mihály Országos Gyermek Bajnokság, középszakasz, 1. forduló, beszámoló.
Az alapszakaszban elért csoporton belüli 1. helyünk alapján a középszakaszban a „B” csoportba kerültünk a Kecskemét és a Pénzügyőr csapatával. Egy teljes kör lejátszása után, az eredménytől függetlenül ez a 3 csapat az elődöntőben van. A 6 csapathoz a kiesettek közül még 3 jön fel, így alakítanak 3X3 csoportokat. A középdöntő eredménye a jobb pozíció megszerzése miatt lényeges. Az első mérkőzésen a Pénzügyőr ellen így is indult a játék, az 1. szettet magabiztosan 25:17-re nyertük. Mi irányítottuk a játékot, az ellenfél még csak ébredezőben volt. A 2. szett a mi hanyatlásunkat hozta, koncentrálás nélküli, ezen a szinten nem megengedhető megoldások tömkelegével. Sajnos, ez a továbbiakban sem javult, így a mérkőzést 3:1-re elveszítettük. Vitatható bírói ítéletek sem nekünk segítettek.
A Kecskemét ellen, amely a mezőny legerősebb csapata, próbáltunk tisztesen helyt állni, ez a 2. szettben sikerült is, abban 28:26-ra kaptunk ki, de ennél több említésre méltó dolog nem volt, a mérkőzést 3:0-ra elveszítettük. Rövid ideig tartó koncentrálás, pontatlan alapérintések, rossz nyitásfogadás, feladás, támadás jellemezte csapatunkat. Nem tudtunk élni a lehetőséggel. Azért, hogy kicsit mentsem a csapatot, az 1. számú centerünk sérülés miatt hiányzott, talán vele máshogy alakult volna a dolog, pszichésen segített volna a jelenléte.
A következő forduló január 29-én, a Pénzügyőr otthonában lesz, teljes erővel készülünk a visszavágásra.