Fiú OGYB: győzelem nélkül a fővárosban

A Kecskeméttől 3-0-ra, a házigazda Pénzügyőrtől pedig 3:2 arányban kapott ki a Kaposvári Röplabda Akadémia korosztályos fiú együttese a Tatár Mihály Országos Gyermek Bajnokság középdöntőjének második fordulójában, a fővárosban.

A Budapesten rendezett fordulón az utazás után, az első mérkőzésen, a Kecskemét ellen-aki a mezőny legerősebb csapata próbáltunk tisztesen helyt állni, illetve játékba lendülni a következő mérkőzésre a Pénzügyőr ellen. Minimális javulás az előző fordulóhoz képest tapasztalható volt, de a mérkőzést 3:0-ra elveszítettük. A Pénzügyőr ellen úgy indult a játék, ahogy terveztük. Az 1. szettet megnyertük, majd érhetetlen módon a következő szettben rögtön az elején hatalmas előnyre tett szert az ellenfél a rossz nyitásfogadásaink miatt. Próbáltuk ledolgozni, de sajnos néhány bírói ítélet a legrosszabbkor visszavetett bennünket. Majd 3. szettet nyerve, 4. játszmát elvesztve következett a döntő szett. Nem mi örülhettünk a győzelemnek! A 2 mérkőzés negatívuma: miért nem tudunk nyerni? Minimálisan javult a koncentrálás, pontosabbak az alapérintések, még mindig sok rossz nyitásfogadás, feladás, a támadásban viszont javulás jellemezte csapatunkat. Sajnos nem tudtunk élni a lehetőséggel. Érik a csapat, csak nagyon lassan. Az edzésen gyakoroltakat nem tudjuk átvinni a játékra.

A következő forduló már az elődöntő, ahonnan az 1. és a 2. helyezett jut a 6 csapatos döntőbe, a február 25-i hétvégén lesz. A csoportbeosztás és a helyszín még nem ismert.