Fiú OGYB Döntő: már a négy között a kaposváriak!

Nagyszerű körülmények, kiváló szervezés fogadta a Tatár Mihály U15 Országos Gyermek Bajnokság résztvevőit Kecskeméten, ahol már az első napon nagyszerű mérkőzéseket játszottak a fiatalok, így bizton állítható, hogy nagyon szoros csatára van kilátás az érmes helyezésekért. A RÖAK Kaposvár együttese egy győzelemmel és egy szoros vereséggel mutatkozott be, és végül megnyerte csoportját, vagyis már biztosan elődöntős!

A nap első mérkőzésén a RÖAK Kaposvár-Sárga 3:0 arányban győzte le a Pénzügyőr SE A csapatát. A szettek elején jól tartotta magát a Pénzügyőr, ám a szettek végén azonban kicsit elfáradtak, így a kaposváriak mindhárom szett végén felül tudtak kerekedni ellenfelükön. A mérkőzés legjobbja a kaposvári Kiss Bálint volt 18 ponttal.

RÖAK Kaposvár–Sárga – Pénzügyőr SE A 3:0 (25:18, 25:21, 25:21)

A nap második mérkőzésén bemutatkozott a hazai KESI A csapatata, amely szoros mérkőzésen, 3:1 arányban győzte le a Szolnoki SPC-t

Szolnoki SPC – KESI A 1:3 (24:26, 12:25, 25:23, 21:25)

Maratoni csata után az Egri Városi Sportiskola (EVSI) 3:2-re győzte le a RÖAK Kaposvár-Sárga csapatát a következő mérkőzésén. Az egriek szerezték meg a vezetést, majd a második szettben a kaposváriak kiegyenlítették az állást. A harmadik szettben úgy nézett ki, hogy az egriek könnyedén nyerik, ám a szett végére feljött a Kaposvár és jöhetett a hosszabbítás, és ezt az egriek bírták jobban és 30:28-al övék lett a szett. Aztán a Kaposvár megint összeszedte magát és végig dominálva nyerték a negyedik szettet. Ezzel el is fáradtak, így a döntő szettben az egriek akarata érvényesült.

EVSI – RÖAK Kaposvár-Sárga 3:2 (25:20, 21:25, 30:28, 19:25, 15:5)

A Tatár Mihály U15 OGYB negyedik mérkőzése sem telt izgalmak nélkül, s végül a szolnokiak kerekedtek felül.

Dág KSE – Szolnoki SPC 1:3 (23:25, 27:25, 19:25, 25:27)

Hatalmasat küzdött a Pénzügyőr csapata az Egri Városi Sportiskola (EVSI) együttese ellen a Tatár Mihály U15 UGYB A csoportjában, kétszer is szetthátrányból jött vissza. Az első szettet nagyon simán nyerték az egriek, és vezettek a másodikban is, ám a fővárosiak összekapták magukat, és a túlórában behúzták a szettet. A harmadik szettben az egriek ismét élesebbek voltak, ám a negyedik szettől több hiba csúszott a játékukba. A lelkesen küzdő Pénzügyőr kiharcolta a döntő szettet, ahol az idegek harcát ők bírták jobban, és ezzel ők nyerték a mérkőzést.

Pénzügyőr SE A – EVSI 3:2 (13:25, 27:25, 22:25, 25:23, 15:12)

A napot a hazai KESI A és a Dág találkozója zárta, amely nagyon simán alakult.

KESI A – Dág KSE 3:0 (25:13, 25:19, 25:11)