Ezüstérmes a RÖAK Sárga, negyedik a RÖAK Kék az OMB döntőjében!

Újabb nagy sikert ért el a Kaposvári Röplabda Akadémia Utánpótlás Műhely. A Varga Péter vezette RÖAK Sárga a második, a Demeter András által irányított RÖAK Kék pedig a negyedik helyet szerezte meg az Országos Mini Bajnokság Szegeden megrendezett döntőjében. Az U13-as korosztály idei legfontosabb versenyén a RÖAK Sárga egymás után négy ellenfelét is legyőzte, és csak a fináléban szenvedett szoros csata végén vereséget a kecskemétiektől. A csapat tagjai közül Turger Ádám kapott különdíjat. A RÖAK Kék három győzelemmel és ugyanennyi vereséggel zárta a szegedi mérkőzéssorozatot, ebből az együttesből Csordás Bertalan részesült elismerésben.

2018/2019. évi U13-as Országos Mini Bajnokság Országos Döntő (12 csapat), Szeged, 2019.05. 04-05.

Összefoglalás:
Az első két csoportmérkőzésünkön nagyon magabiztos játékok mutatott mind az első, illetve második sorunk. Akár szinte teljesen vesztett helyzetből is sikerült megfordítanunk az eredményt. Nagyon bíztató volt a következő nap tekintetében. Egy kisebb pihenő után este 6 órakor mérkőztünk meg Szolnok csapatával a négy közé jutásért. Nagyon jó ellenfelet sikerült legyőznünk, nem kis küzdelem árán. Vasárnap Dág ellen mérkőztünk a döntőbe jutásért, akiket magabiztos, egyenletes játékkal győztünk le. A döntőben a nagy rivális Kecskemét B csapatával kerültünk szembe. Az első győztes szett után a második szettben a második sor egy kicsit gyengébb teljesítménnyel kezdett. A szett második felére már megtalálták a kellő lendületet a játékosok, de sajnos már nem sikerült behozni a különbséget, 25-23-ra alul maradtunk. A harmadik szettben az ellenfél magabiztosabb játékot mutatott. Sok hibával játszottunk, elfáradt csapatunk. Összességében nagyon elégedett vagyok a csapat teljesítményével. Különdíjban részesült: Turger Ármin.

Varga Péter edző

RÖAK KÉK BESZÁMOLÓ

Csoportmérkőzések:
RÖAK Kaposvár Kék– RÖAK Kaposvár Sárga 0:3 (-14, -20, -21)
RÖAK Kaposvár Kék – Sümeg-Dabronc 2:1 (23, 13, -19)
Keresztjáték:
RÖAK Kaposvár Kék – Lőrinc 2000 SE 2:0 (9, 17)
Negyeddöntő:
RÖAK Kaposvár Kék – Szegedi RSE 2:0 (12, 20)
Elődöntő:
RÖAK Kaposvár Kék – KESI Arany 0:2 (- 10, -14)

3. helyért:
RÖAK Kaposvár Kék – Dág KSE 1:2 (15, -17, -12)

Értékelés:
A szegedi döntőre abban a tudatban érkeztünk, hogy egyike vagyunk a legjobb 12-nek, de fiúkban és bennem is volt bizonyítási lehetőség.
A csoportmérkőzéseket követően tudtuk, hogy egy viszonylag könnyű mérkőzést követően, amin meggyőző fölénnyel sikerült legyőznünk a Lőrinc 2000 SE csapatát, van esélyünk bejutni a legjobb 4 közé. A rendező csapat ellen kiválóan kezdtünk (11:0), amit sikerült végig vinnünk a szett végéig. A második szettben, pedig a végjátékban sikerült kivívnunk a győzelmet és az elődöntőbe kerülést.
Másnap a fiúkkal megbeszéltük, hogy az általam titokban kitűzött célt teljesítették, így tét nélkül játszhattuk le az elődöntőt, a végső győztes KESI Arany csapata ellen. Sajnos a kecskeméti csapat túl nagy falatnak bizonyult. Szerencsére a mérkőzést sikerült elfelejtenünk, és a Dág csapata elleni bronzmérkőzésen meglepően magabiztosan kezdtünk. A második szettben összenyomta a fiúkat a tét, és a lehetőség, hogy éremmel távozzunk a döntőről, és ebből a gödörből sajnos nem sikerült kilábalnunk a mérkőzés végéig.
Összességében nézve az évet maximálisan elégedett vagyok! Úgy érzem, hogy minimális szerencsével és higgadtsággal meglehetett volna a bronzérem, de nincs bennem hiányérzet, és a mérkőzést követően 1 órával, már a srácokban sem volt. Büszke vagyok arra, amit a társaság elért a döntő során.
Gratulálok a RÖAK Kaposvár Sárga csapatának az ezüstéremhez, és köszönöm a szülőknek, az Akadémiának és természetesen Ágfalvi Krisztinának az egész éves támogatást!