Beszámoló az Országos Ifjúsági Bajnokság döntőjéről

A Kecskemét elleni győzelmünket nagyban köszönhettük annak, hogy egy nappal előbb elmehettünk a tornára, és egy jót edzettünk még a megmérettetést megelőző napon. Kipihenten, remek hangulatban állt a csapat a pályára, az első meccset minden különösebb gond nélkül, simán sikerült megnyernünk…

Országos Ifjúsági Bajnokság, Döntő, Békéscsaba, 2016. 05. 27-29.

I. mérkőzés:
Kaposvári Röplabda Akadémia-Fino – Kecskemét 3:0 (25:18; 25:19; 25:21)
Játékosok:
Kezdő: Bögöly Gábor (29), Batári Csaba (7), Keen Cameron (7), Kulcsár Adrián (7), Hanga Bence (7), Kovács Dániel (1)
Libero: Nagy Norbert, Lassu Ádám
Csere: Szabó Bence, Kiss Máté, Szabó Barna, Kummer Barnabás, Takács Barnabás
edző: Varga Péter

II. mérkőzés:
Kaposvári Röplabda Akadémia-Fino – Dunaújváros 0:3 (14:25; 27:25; 21:25)
Játékosok:
Csere: Szabó Bence, Kiss Máté (1), Szabó Barna, Kummer Barnabás, Takács Barnabás

III. mérkőzés:
Kaposvári Röplabda Akadémia-Fino – Dág 3:0 (25:13; 25:18; 25:17)
Játékosok:
Csere: Szabó Bence, Kiss Máté (6), Szabó Barna (2), Kummer Barnabás (1), Takács Barnabás

IV. mérkőzés:
Kaposvári Röplabda Akadémia-Fino – Szolnok 3:0 (25:21; 25:18; 25:23)
Játékosok:
Kezdő: Bögöly Gábor (16), Batári Csaba (11), Keen Cameron (7),
Kulcsár Adrián (5), Hanga Bence (9), Kovács Dániel (1)

V. mérkőzés:
Kaposvári Röplabda Akadémia-Fino – Dunaújváros 3:2 (18:25; 25:21; 12:25; 25:16; 15:12)
Játékosok:
Kezdő: Bögöly Gábor (27), Batári Csaba (5), Keen Cameron (7),
Kulcsár Adrián (9), Hanga Bence (0), Kovács Dániel (0)
Csere: Szabó Bence (0), Kiss Máté (13), Szabó Barna (11), Kummer Barnabás (0), Takács Barnabás (0)

Összegzés: A Kecskemét elleni győzelmünket nagyban köszönhettük annak, hogy egy nappal előbb elmehettünk a tornára, és egy jót edzettünk még a megmérettetést megelőző napon. Kipihenten, remek hangulatban állt a csapat a pályára, az első meccset minden különösebb gond nélkül, simán sikerült megnyernünk. Délután a Dunaújváros csapatával kerültünk szembe, akik az aznapi Kecskemét elleni mérkőzésüket elvesztették. Csak annyit teljesítettünk, amennyire a továbbjutáshoz szükségünk volt. Ennek következményeként a másik csoport 3. helyezettjével (Dág) kerültünk össze a középdöntőbe jutásért. Mindenki játéklehetőséget kapott, a cserejátékosok is hozták a tőlük elvárhatót.
Szombat este a döntőbe jutásért Szolnok csapata ellen álltunk fel a pályára. Fáradság jelei mutatkoztak a csapaton, de így is volt lehetőségem játékosokat pihentetni. Szett veszteség nélkül jutottunk tovább a döntőbe. Vasárnap kis csúszással 2 óra után léptünk pályára Dunaújváros csapata ellen. Játékosaim nagyon elszántak, lelkesek voltak. Az első szettben a nyitásfogadásban bizonytalankodtunk. Második szettben ráéreztünk a játékra, egyenlíteni tudtunk. A harmadik szettben cserékkel igyekeztem megtörni az ellenfél lendületét és mély vízbe dobtam két fiatal játékosomat, akik előző nap pihenhettek. A két játékos beállítása jó döntésnek bizonyult, új lendületet adott a csapatnak. Negyedik szettre megváltozott a játék képe. Mi irányítottuk a játékot, ellenfelünk lelkesedése egyre jobban alábbhagyott. Az utolsó szettben végig mi vezettünk, 8-5 tel fordultunk, és előnyünket meg is tartottuk. A 2016-os bajnokságon Magyar Bajnoki címet szereztünk.
A tornán 3 különdíjat is sikerült szereznünk: Bögöly Gábor – torna legértékesebb játékosa, Kiss Máté- legjobb kaposvári játékos, Keen Cameron- legtechikásabb játékos.