A bronzéremért játszhat a RÖAK-Fino U17

A vasárnapi helyosztón a harmadik helyért léphet majd pályára a Kaposvári Röplabda Akadémia fiú U17-es együttese a korosztály kecskeméti országos döntőjében.

A fiúk a pénteki csoportkört egy győzelemmel és egy vereséggel zárták, így szombaton délelőtt, a keresztjáték sorn a négy közé jutás colt a cél a Szolnok ellen. Az első és a második szett sorsa egyaránt csak a ráadásban dőlt el, a folytatásban aztán sikerült megtörni a Tisza-partiakat, így végül a RÖAK-Fino legénysége 3:0 arányban győzött.

A délutáni elődöntőben a fővárosi Pénzügyőr volt az ellenfél, és az első játszmát még 25:19 arányban a somogyiak nyerték. A folytatásban 31:29-es rész sikerének köszönhetően egyenlített a Pénzügyőr, aztán behúzta a harmadik és a negyedik játékrészt is 25:21, majd 25:20 arányban.

Demeter György tanítványai vasárnap kora délután a harmadik helyért léphetnek majd pályára a Kecskeméttől 3:1 arányban kikapó Dunaújváros ellen.